Notowania

bzw
28.04.2011 14:09

BZ WBK liczy na synergie z Santanderem już w tym roku

Bank Zachodni WBK spodziewa się, że pierwsze synergie kosztowe i dochodowe z bankiem Santander, większościowym akcjonariuszem, będą widoczne już w tym roku

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Bank Zachodni WBK spodziewa się, że pierwsze synergie kosztowe i dochodowe z bankiem Santander, większościowym akcjonariuszem, będą widoczne już w tym roku, poinformował prezes BZ WBK Mateusz Morawiecki. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, bank zamierza obniżyć wskaźnik koszty do dochodów do poziomu ok. 48 proc. na koniec roku wobec 50 proc. w I kwartale.

_ W tym roku będą już widoczne synergie z Santanderem po stronie kosztowej i dochodowej. To będzie silny impuls po stronie dochodowej dla banku _ - powiedział prezes.

_ Na pewno nie pokazaliśmy jeszcze wszystkich możliwości, współpraca dopiero się zaczyna. Widać jednak, że w grupie są ciekawe rozwiązania operacyjne, systemowe, informatyczne, które pozwolą obniżyć wskaźnik kosztów do dochodów poniżej 49%, a nawet w okolice 48% na koniec tego roku _ - dodał prezes.

Wskaźnik kosztów do dochodów (C/I) osiągnął wartość 50% w I kw. tego roku i nie uległ zmianie w skali roku.

Morawiecki poinformował, że bank rozpoczął współpracę ze spółką zarządzania aktywami Santandera, co zaowocuje m.in. produktami inwestycyjnymi w ofercie BZ WBK w ciągu kilku, kilkunastu miesięcy.

Santander szacuje, że synergie mogą sięgnąć ok. 10 mln euro w 2011 roku.

| |
| --- |

Tagi: bzw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz