Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BZ WBK zwiększył zysk dzięki niskim rezerwom

0
Podziel się:

BZ WBK zwiększył zysk w I kwartale o 85 proc., do 72,92 mln zł, dzięki stosunkowo niskiemu poziomowi rezerw celowych i ścisłej kontroli kosztów

- uważa Jacek Kseń, prezes banku.

'Zwiększony o 85 proc. zysk netto w pierwszym kwartale, do 72,92 mln zł, jest efektem ożywienia popytu na produkty i usługi naszego banku, ścisłej kontroli kosztów oraz stosunkowo niskiego poziomu rezerw celowych' - skomentował w środę dla PAP wyniki kwartalne banku Jacek Kseń.

Aktywa banku wzrosły w pierwszym kwartale 2002 roku o 411,9 mln zł. Rezerwy celowe obciążyły rachunek wyników kwotą 31 mln zł i były o 45 procent niższe niż przed rokiem.

'Bank utworzył stosunkowo wysokie rezerwy na pokrycie swego ryzyka kredytowego, a poziom pokrycia kredytów zagrożonych rezerwami celowymi wynosił 46,4 procent, przy czym kredyty zagrożone stanowiły 20,1 procent całości portfela' - dodał prezes BZ WBK.

Zdaniem prezesa Ksenia, wyższe dochody są wynikiem wzrostu dochodów pozaodsetkowych banku, ale w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku wyższe okazały się także dochody BZWBK z wymiany walutowej oraz prowizji.

Dochody banku w pierwszych trzech miesiącach 2002 roku wyniosły 403,6 mln zł, przekraczając wartość osiągniętą przed rokiem o 13,3 mln zł.

Na początku kwietnia BZ WBK poinformował PAP, że spodziewa się wyraźnie lepszego wyniku finansowego w 2002 roku niż w roku 2001, kiedy osiągnął 151,4 mln zł zysku netto.

Prezes WZ WBK szacował, także że w tym roku oczekuje poprawy wskaźnika zwrotu z kapitału do 12-17 proc., z 9,3 proc. w 2001 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)