Notowania

carlsberg
17.08.2016 13:44

Wyniki Carlsberga rozczarowały rynek. Zarząd spółki nie ma dobrych wieści

Firma zamierza wycofać się z niektórych rynków, jak np. Malawi, gdzie notuje spowolnienie w swoich wynikach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Carlsberg Group)

Duński koncern browarniczy Carlsberg rozczarowuje wynikami za pierwsze półrocze 2016 roku. Według przewidywań zarządu spółki druga połowa roku nie będzie lepsza.

Zysk przed opodatkowaniem Carlsberga w pierwszym półroczu 2016 roku wyniósł 3,45 miliarda duńskich koron, czyli 522 milionów dolarów - podała firma w środowym raporcie.

Tymczasem analitycy spodziewali się zysku na poziomie 3,54 miliarda koron. Sprzedaż netto Carlsberga w tym czasie wyniosła 31,2 miliarda koron duńskich wobec prognozowanych na rynkach 31,5 mld koron.

Władze Carlsberga spodziewają się powolniejszego wzrostu zysku w drugim połowie 2016 roku, bo inflacja wpłynie na wzrost kosztów dla tego koncernu w Rosji, gdzie Duńczycy sprzedają 1/3 produkowanego przez Carlsberg piwa.

Firma zamierza wycofać się z niektórych rynków, np. z Malawi, gdzie notuje spowolnienie w swoich wynikach i wstrzymać niektóre nieopłacalne ekonomicznie umowy z pojedynczymi klientami w Finlandii i w Polsce.

Zysk operacyjny koncernu w drugiej połowie roku wzrośnie zaledwie o 1 proc. po wzroście o 8 proc. w pierwszej połowie 2016 roku - ocenia prezes Carlsberga Cornelis Christaan 'T Hart.

Po publikacji wyników akcje Carlsberga tanieją w środę o 4,9 procent na giełdzie papierów wartościowych w Kopenhadze.

Tagi: carlsberg, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-08-2016

lBolekTego co produkują nie da się pić i nie można nazywać piwem. Nic dziwnego, że te szczyny się nie sprzedają, bo są jeszcze browary gdzie waży się piwo, … Czytaj całość

17-08-2016

tejod kiedy woda z babelkami z dodatkiem zapachu i smaku nazywane jest piwem?? przeciez przepisy unii tego zabraniaja, nie??

17-08-2016

cvqPiwo Carlsberg nie jest wcale za dobre,kwaskawy sik.

Rozwiń komentarze (5)