Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki Carlsberga rozczarowały rynek. Zarząd spółki nie ma dobrych wieści

5
Podziel się:

Firma zamierza wycofać się z niektórych rynków, jak np. Malawi, gdzie notuje spowolnienie w swoich wynikach.

Wyniki Carlsberga rozczarowały rynek. Zarząd spółki nie ma dobrych wieści
(Carlsberg Group)
bELaUMiJ

Duński koncern browarniczy Carlsberg rozczarowuje wynikami za pierwsze półrocze 2016 roku. Według przewidywań zarządu spółki druga połowa roku nie będzie lepsza.

Zysk przed opodatkowaniem Carlsberga w pierwszym półroczu 2016 roku wyniósł 3,45 miliarda duńskich koron, czyli 522 milionów dolarów - podała firma w środowym raporcie.

Tymczasem analitycy spodziewali się zysku na poziomie 3,54 miliarda koron. Sprzedaż netto Carlsberga w tym czasie wyniosła 31,2 miliarda koron duńskich wobec prognozowanych na rynkach 31,5 mld koron.

bELaUMiL

Władze Carlsberga spodziewają się powolniejszego wzrostu zysku w drugim połowie 2016 roku, bo inflacja wpłynie na wzrost kosztów dla tego koncernu w Rosji, gdzie Duńczycy sprzedają 1/3 produkowanego przez Carlsberg piwa.

Firma zamierza wycofać się z niektórych rynków, np. z Malawi, gdzie notuje spowolnienie w swoich wynikach i wstrzymać niektóre nieopłacalne ekonomicznie umowy z pojedynczymi klientami w Finlandii i w Polsce.

Zysk operacyjny koncernu w drugiej połowie roku wzrośnie zaledwie o 1 proc. po wzroście o 8 proc. w pierwszej połowie 2016 roku - ocenia prezes Carlsberga Cornelis Christaan 'T Hart.

bELaUMiR

Po publikacji wyników akcje Carlsberga tanieją w środę o 4,9 procent na giełdzie papierów wartościowych w Kopenhadze.

bELaUMjm
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
ale
5 lata temu
Kto jeszcze te szczyny tuczące mięsień piwny pije chyba już tylko zacofane Rusy...
tej
5 lata temu
od kiedy woda z babelkami z dodatkiem zapachu i smaku nazywane jest piwem?? przeciez przepisy unii tego zabraniaja, nie??
lBolek
5 lata temu
Tego co produkują nie da się pić i nie można nazywać piwem. Nic dziwnego, że te szczyny się nie sprzedają, bo są jeszcze browary gdzie waży się piwo, a nie produkuje jakieś coś.
bELaUMjn
cvq
5 lata temu
Piwo Carlsberg nie jest wcale za dobre,kwaskawy sik.
BeeR
5 lata temu
Niech znikają od nas z piwem; mamy dosyć własnych napojów i własnych piwoszy (pijaków)!!!