Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sebastian Gawłowski
|

CC Group: Cel dla WIG20 to 2100 pkt

0
Podziel się

WIG 20 dojdzie do około 2100 pkt - prognozuje firma doradcza CC Group.

CC Group: Cel dla WIG20 to 2100 pkt
(PAP/Leszek Szymański)
bEhtpzKJ

Jednak w ocenie CC Group giełda za bardzo wyprzedza poprawę w gospodarce. W ciągu kilku najbliższych miesięcy indeks WIG 20 może zejśc nawet do około 1600 pkt.

Firma doradcza CC Group prognozuje, że obecna fala wzrostowa zakończy się około 2100 pkt na WIG 20. Później rynek akcji wejdzie w korektę wiosennego optymizmu.

- _ Teraz w perspektywie kilku miesięcy zakładamy spadek indeksu WIG 20 do poziomu około 1600 punktów czyli o około 15% w stosunku do obecnych poziomów. Prawdopodobnie spadek ten będzie jeszcze poprzedzony falą wzrostową do poziomu 2100 punktów. W mojej ocenie skala wzrostów za bardzo wyprzedziła sytuację w realnej gospodarce, a chęć do realizacji zysków będzie się zwiększała _ - stwierdza Adam Kalkusiński, prezes CC Group.

bEhtpzKL

Szef CC Group wskazuje, że _ zarobionych _ jest wielu inwestorów indywidualnych, ale także funduszy inwestycyjnych, które dokonywały akumulacji w lutym i marcu, a teraz udział akcji w ich portfelach przy braku nowych napływów znacząco się zwiększył. To zwiększa ochotę do realizacji zysków. Tym bardziej, że problemy w gospodarce wcale nie zniknęły.

- _ Rynek giełdowy nie powinien spaść niżej niż w lutym, ale spadnie na pewno. Poza tym można oczekiwać dalszych problemów z płynnością w bankach, wzrostu bezrobocia i zmniejszającej się konsumpcji. To może spowodować, że za kilka miesięcy sytuacja gospodarcza będzie się wydawała dużo gorsza niż wydaje się obecnie _ - ocenia Marcin Sadlej, partner zarządzający CC Group.

Według szefów CC Group najbliższe dwa kwartały będą należały do wyselekcjonowanych spółek.

- _ W lutym i marcu warto było inwestować ,,w rynek". Było tak nisko, że prawie każda kupiona akcja dawała niezły zarobek. Teraz warto dokładnie przemyśleć, w jakie spółki inwestujemy, szukać tych, które mimo kryzysu podpisują nowe kontrakty, będą miały dobre wyniki albo nie wzrosły podczas fali wzrostowej. Takie spółki wybronią się również przy scenariuszu spadku rynku do tych 1600 punktów _ - wskazuje Adam Kalkusiński.

bEhtpzLm
ipo
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)