Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cena emisyjna akcji PBG w górnej granicy przedziału

0
Podziel się:

PBG SA ustalił cenę emisyjną akcji serii C oferowanych w publicznej subskrypcji na 32 zł, czyli w górnej granicy przedziału (26-32 zł)

- poinformowała spółka w komunikacie.

"Zarząd PBG SA informuje, że w dniu 19 czerwca 2004 roku ustalona została cena emisyjna akcji serii C oferowanych w publicznej subskrypcji na 32 zł" - napisano w komunikacie.

Oferta akcji serii C PBG została podzielona na transzę detaliczną (600 tys. akcji), transzę instytucjonalną (2,2 mln akcji) i transzę zamkniętą, skierowaną do osób wskazanych przez zarząd spółki (200 tys. akcji).

Zapisy w transzy detalicznej przyjmowane były od 16 do 18 czerwca. W tym czasie odbył się także proces budowy księgi popytu w transzy instytucjonalnej.

Zapisy w transzy instytucjonalnej przyjmowane będą 21 czerwca.

"Cena emisyjna jest dla PBG jasną informacją ze strony największych inwestorów finansowych. To ocena ogromnego potencjału, którym dysponujemy" - powiedział w niedzielę PAP Robert Białczyk, rzecznik prasowy PBG.

"Jesteśmy zadowoleni z przebiegu zapisów oraz book-buildingu. To dla wszystkich akcjonariuszy potwierdzenie perspektyw stałego wzrostu wartości spółki oraz dynamicznie rozwijającego się rynku dla PBG" - dodał.

Subskrypcja zostanie zamknięta 25 czerwca, a przydział akcji nastąpi do 29 czerwca.

Według wcześniejszych informacji PBG planuje w tym roku na poziomie skonsolidowanym 205,3 mln zł przychodów, 21,95 mln zł zysku operacyjnego i 16,04 mln zł zysku netto.

W 2003 roku grupa PBG miała 180,7 mln zł przychodów, 14,3 mln zł zysku operacyjnego i 11,3 mln zł zysku netto.

W pierwszym kwartale 2004 roku grupa miała 16,7 mln zł przychodów i 0,5 mln zł zysku netto.

PBG zajmuje się budową, modernizacją, remontami i serwisem między innymi instalacji wodnych, wydobywczych dla górnictwa gazu ziemnego i ropy naftowej, rurociągów stalowych, infrastruktury dla ciepłownictwa i dla obiektów przemysłowych, współpracuje też przy budowie dróg i autostrad.

Właścicielem PBG jest obecnie jej prezes oraz członkowie zarządu. Jerzy Wiśniewski, prezes spółki, ma 65,73 proc. na WZA spółki.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)