Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czp
10.09.2010 10:33

Centozap kupił większość udziałów w PEC w Śremie

Centrozap kupił od Dalkia Poznań Zespół Elektrociepłowni 51 proc. akcji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie za 10,1 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mil/Dreamstime)

Centrozap kupił od Dalkia Poznań Zespół Elektrociepłowni 51 proc. akcji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie za 10,1 mln zł. Dodatkowo Centrozap prowadzi negocjacje kupna kolejnych 41,65 proc. PEC w Śremie od Enei.

Spółka podała, że cena została zapłacona gotówką i pochodzi ze środków własnych Centrozap.

Spółka podała też, że zamierza poszerzać współpracę z Dalkia Poznań ZEC SA w zakresie wykorzystania doświadczeń tej firmy w sektorze energetycznym, a także w zakresie handlu energią elektryczną i emisjami CO2 certyfikatami na energię kolorową zgodnie z podpisanym wcześniej listem intencyjnym pomiędzy Spółkami.

_ Jednocześnie w celu optymalizacji efektów synergii, Centrozap przez najbliższe dwa miesiące dokona inkorporacji zakupionej Elektrociepłowni Śrem z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej SA w Śremie _ - podano.

_ Dodatkowo Zarząd Emitenta prowadzi negocjacje dotyczących zakupu 41,65 proc. akcji PEC w Śremie SA od Enea SA o wartości ok. 10.000,0 tys. zł _ - podał Centrozap.

Tagi: czp, ena, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz