Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cez
10.05.2012 11:24

CEZ podtrzymuje prognozę zysku

Oczekiwane wyniki na 2012 r. nie ulegają zmianie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cez.cz)

*Po opublikowaniu wyników I kw. br. czeski koncern energetyczny CEZ podtrzymał prognozę wzrostu zysku netto w tym roku do 41,0 mld CZK (wobec 40,8 mld CZK w 2011 r.) oraz wyniku EBITDA na poziomie 87,9 mld CZK (wobec 87,3 mld CZK w ub.r.). *

_ Oczekiwane wyniki na 2012 r. nie ulegają zmianie: EBITDA w wysokości 87,9 mld CZK, zysk netto w wysokości 41,0 mld CZK _ - czytamy w prezentacji.

W I kw. br. zysk netto CEZ-u zmniejszył się o 16,2 procenta r/r do 14,4 mld CZK, a wynik EBITDA spadł o 1,1 procenta do 26,3 mld CZK. Natomiast zysk EBIT zmniejszył się o 3,4 procenta do 19,8 mld CZK.

Na wyniki w tym roku pozytywnie oddziaływać będą następujące czynniki: wzrost produkcji w elektrowniach w Czechach (+4 procenta), wzrost produkcji w elektrowniach wiatrowych w Rumunii oraz niższy zapłacony podatek od darowizny uprawnień emisyjnych, podała spółka.

Niekorzystnego wpływu na wyniki CEZ spodziewa się z tytułu: współczynników korekcji na dystrybucję w Czechach, wzrostu amortyzacji i odsetek zapłaconych w związku z rozbudowanym programem inwestycyjnym, decyzji organu regulacyjnego w Albanii oraz spadku kursu realizacji CZK/EUR.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: cez, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz