Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CI Games może mieć problem z obligacjami

0
Podziel się:

Analitycy DM IDM sugerują możliwość wyemitowania przez spółkę nowych akcji.

CI Games może mieć problem z obligacjami
(CI Games, na zdjęciu Marek Tymiński, prezes zarządu)
bEChUCVx

Analitycy DM IDM SA w raporcie z 10 października podtrzymali zalecenie sprzedaj CI Games, podtrzymując cenę docelową na poziomie 15,49 zł. Analitycy wyrazili opinię, że uplasowanie emisji obligacji o wartości do 20 mln zł może wymagać pewnego wysiłku, a w najgorszym scenariuszu spółka będzie musiała wyemitować nowe akcje.

Analitycy w raporcie zwracają uwagę, że na koniec drugiego kwartału spółka miała 8,4 mln zł gotówki, i należności na poziomie 19,7 mln zł (8,4 mln zł rok wcześniej) oraz, że we wrześniu spółka wyemitowała obligacje za 5,7 mln zł. Szacują, że CI Games może potrzebować około 8 mln zł gotówki kwartalnie na finansowanie prac nad dwoma tytułami, które mają zadebiutować w 2014 r.

_ - To oznacza, że nawet przy założeniu znaczącej windykacji należności w I kw. 2014 r. spółce może zacząć brakować gotówki _ - napisano w raporcie. - _ Spółka informowała, że będzie starała się uplasować obligacje o wartości 20 mln zł. Uważamy, że będzie to wymagało trochę wysiłku, a w najgorszym scenariuszu może zakończyć się emisją akcji _ - dodano.

bEChUCVz

Analitycy szacują, że CI Games mogło mieć słaby trzeci kwartał i nie wykluczają straty na poziomie netto. W całym 2013 r. DM IDM SA prognozuje, że CI Games wypracuje 48 mln zł zysku netto (34,7 mln zł zysku skorygowanego), 34,9 mln zł zysku operacyjnego, 60,2 mln zł EBITDA i 127,9 mln zł przychodów.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEChUCWa
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)