Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CNEEC chce współpracować z Rafako przy budowie bloku w Jaworznie

0
Podziel się

- Myślimy o współpracy z Rafako nie tylko przy projekcie w Jaworznie, ale szerzej w kontekście potencjalnych przyszłych projektów - powiedział Zhao Ruolin, prezes CNEEC.

CNEEC chce współpracować z Rafako przy budowie bloku w Jaworznie
(Martin33/Dreamstime)
bDTbKyAB

China National Electric Engineering Co. Ltd. (CNEEC) chce współpracować z Rafako przy budowie bloku w Jaworznie, niezależnie od tego, czy zwycięzcą przetargu będzie konsorcjum Rafako, czy chińska firma. Liczy też na współpracę przy innych projektach energetycznych - poinformował Zhao Ruolin, prezes CNEEC.

_ - Niezależnie od tego jakie zapadną decyzje w sprawie Jaworzna chcemy współpracować z Rafako. Rafako jako firma krajowa znakomicie zna polskie realia i dlatego jesteśmy znakomicie predysponowani do takiej współpracy. Nie było rozmów o szczegółach współpracy, czyli kto i co będzie robił _ - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Zhao Ruolin, prezes CNEEC.

_ Jeśli Rafako wygra kontrakt w Jaworznie chcemy z nimi współpracować, aby wejść na polski rynek. Jeśli my go wygramy to także chcemy współpracować z Rafako, aby go dobrze zrealizować. Uważam, że kwestia zwycięstwa w przetargu na Jaworzno jest sprawą otwartą _ - dodał.

bDTbKyAD

_ Myślimy o współpracy z Rafako nie tylko przy projekcie w Jaworznie, ale szerzej w kontekście potencjalnych przyszłych projektów _ - powiedział także.

Pod koniec stycznia Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto jako najkorzystniejszą w przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III. Oferty złożone przez CNEEC, Alstom Power i SNC-Lavalin Polska zostały wówczas odrzucone, jako niespełniające wymogów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

W lutym konsorcjum SNC-Lavalin Polska oraz konsorcjum CNEEC złożyły odwołania od decyzji zamawiającego w przetargu na budowę bloku. Ruolin poinformował, że rozmowy jakie prowadził z Jerzym Wiśniewski, głównym akcjonariuszem PBG, nie dotyczyły potencjalnego zaangażowania kapitałowego w Rafako.

_ Nie rozmawialiśmy z Jerzym Wiśniewskim o przejęciu, czy innej formie zaangażowania kapitałowego w spółkę. To jest kwestia odległej przyszłości, gdyż takie procesy wymagają poznania się, zrobienia jakichś wspólnych projektów i są czasochłonne _ - powiedział prezes CNEEC.

bDTbKyAJ
bDTbKyBe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)