Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co z akcjami spółek z GPW? Oto prognozy analityków

0
Podziel się:

Zobacz, jaka przyszłość może je czekać w kontekście pogarszającej się sytuacji gospodarczej w Polsce.

Co z akcjami spółek z GPW? Oto prognozy analityków
(Reporter Poland)

ING obniżyło relatywny rating akcji polskich spółek do _ niedoważaj _ z _ neutralnie _ wcześniej - wynika z raportu kwartalnego banku dotyczącego krajów rozwijających się.

Analitycy ING zwrócili uwagę na pogarszającą się sytuację makro w Polsce, jak również jastrzębie podejście banku centralnego, problemy branży budowlanej oraz adekwatne wyceny polskich spółek.

Napisali oni w raporcie, że akcje polskich banków nadal są relatywnie drogie w porównaniu do papierów zagranicznych konkurentów.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/105/m95081.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;gospodarka;hamuje;oto;przyczyny;i;skutki,82,0,1131602.html) *Trzy silniki gospodarki hamują. Tak to odczujesz * Zobacz przyczyny i konsekwencje spowolnienia w polskiej gospodarce. Wśród polskich banków ING wyróżnił Handlowy, który uznał za najbezpieczniejszy w kontekście ekspozycji na zagrożony sektor budowlany.

Analitycy podali również, że wśród spółek wydobywczych nadal zalecają kupno akcji Bogdanki ponad walorami JSW. Podtrzymali też rekomendację _ sprzedaj _ dla KGHM.

Wśród pozostałych krajów regionu ING utrzymał w raporcie zalecenie _ przeważaj _ dla spółek rosyjskich, analitycy pozostali też neutralni wobec papierów firm z Turcji.

W przypadku akcji spółek z pozostałych europejskich krajów rozwijających się ING nadal rekomenduje _ niedoważaj _.

Sam porównuj na wykresach notowania spółek i indeksów Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)