Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Comarch liczy na wzrost przychodów i...

0
Podziel się:

Comarch spodziewa się w 2012 r. wzrostu przychodów, jest też duża szansa, że w całym roku wzrośnie zysk netto. Informatyczna grupa powinna zakończyć rok z dodatnim zyskiem operacyjnym, ale jego wysokość jest obecnie otwartą kwestią.

Comarch liczy na wzrost przychodów i...
(Emily2k/Dreamstime.com)

Comarch spodziewa się w 2012 r. wzrostu przychodów, jest też duża szansa, że w całym roku wzrośnie zysk netto. Informatyczna grupa powinna zakończyć rok z dodatnim zyskiem operacyjnym, ale jego wysokość jest obecnie otwartą kwestią - poinformował na konferencji wiceprezes spółki Konrad Tarański._ _

_ - Odnotujemy wzrost przychodów w porównaniu do 2011 r. Wynik operacyjny jest kwestią otwartą, na pewno będzie dodatni, pytanie jak bardzo _ - powiedział Tarański._ - Jest duża szansa, że wynik netto będzie lepszy _ - dodał.

Wiceprezes pytany, czy Comarch jest w stanie w IV. kw. 2012 r. poprawić wyniki rdr powiedział:_ - W stanie na pewno jest, nie wiem jednak, czy tego dokona, będziemy nad tym pracować _.

Tarański nie wyklucza wypłaty dywidendy z zysku za 2012 r., ale będzie to zależało od wypracowanych rezultatów._ - Nie jest to wykluczone, ale pierwszy warunek to dobry zysk netto _ - powiedział. Poinformował, że w grupie cały czas występuje presja płacowa, ale w związku z obecną sytuacją gospodarczą prawdopodobne jest jej osłabienie.

Comarch niedawno dokonał wykupu akcjonariuszy mniejszościowych niemieckiej spółki Comarch Software und Beratung AG. Tarański poinformował, że w 2013 r. możliwe jest połącznie Comarch Software und Beratung AG, z inną niemiecką spółką - Comarch AG, nie jest to jednak przesądzone.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)