Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Comarch sprzeda akcje Interii po 66,62 złote

0
Podziel się:

Comarch, który jest obecnie największym akcjonariuszem Interii, odpowie na ogłoszone przez Bauer Media Invest wezwanie na akcje internetowej spółki. Wpływy ze sprzedaży posiadanego pakietu szacuje na około 199,5 mln zł.

Comarch sprzeda akcje Interii po 66,62 złote
bEJcwWFx

Comarch, który jest obecnie największym akcjonariuszem Interii, odpowie na ogłoszone w poniedziałek przez Bauer Media Invest wezwanie na akcje internetowej spółki. Wpływy ze sprzedaży posiadanego pakietu szacuje na około 199,5 mln zł - poinformował prezes Comarchu Janusz Filipiak.

"Wezwanie jest wynikiem umowy zawartej między nami a Bauerem, w której Bauer zobowiązał się ogłosić wezwanie, a my na nie odpowiedzieć" - powiedział PAP Filipiak.

"Według cen podanych w wezwaniu posiadany przez nas pakiet akcji jest wart około 199,5 mln zł" - dodał.

bEJcwWFz

Prezes poinformował, że Comarch zdecydował się na taki krok m.in. dlatego, że obecność w Interii silnego międzynarodowego inwestora branżowego zapewni internetowej spółce rozwój, jakiego Comarch, którego misją nie jest angażowanie się w projekty medialne, zapewnić nie może.

Poinformował także, że środki pozyskane ze sprzedaży akcji Interii trafią do zamkniętego funduszu inwestycyjnego, który będzie prowadził działalność inwestycyjną w zakresie nowych technologii i usług internetowych.

"Chcemy także przyśpieszyć nasze plany związane z akwizycjami w Europie Zachodniej i nie wykluczamy, że część środków trafi na ten cel. Możliwość akwizycji spółki w Niemczech lub Francji postrzegam jako bardzo realną" - powiedział Filipiak.

Dodał, że nie jest rozważane wykorzystanie pieniędzy ze sprzedaży Interii na taki cel jak np. wypłata dywidendy lub buyback.

bEJcwWFF

Bauer Media Invest wezwał do sprzedaży 2.808.008 akcji Interii.pl, dających 59,08 proc. głosów na WZA, oferując 66,62 zł za akcje zwykłe i 80 zł za akcje imienne. W wyniku wezwania chce osiągnąć 100 proc. głosów na WZA Interii.pl. Obecnie Bauer, za pośrednictwem spółek zależnych, ma 40,92 proc. głosów na WZA Interii.pl. Zapisy w wezwaniu potrwają od 17 grudnia 2007 roku do 15 stycznia 2008 roku.

Jest to drugie wezwanie na akcje Interii.pl, ogłoszone przez Bauera. W poprzednim za akcje zwykłe i imienne oferował po 64,47 zł. W wezwaniu tym Bauer Media Invest nie kupił żadnej akcji portalu.

Według sprawozdania Interii za pierwsze półrocze 2007 r. Comarch miał 2.538.369 akcji internetowej spółki, z czego 2.267.814 było akcjami imiennymi uprzywilejowanymi.

bEJcwWGa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)