Notowania

przetarg
16.10.2007 13:07

Comarch, Sygnity, Betacom i Talex wśród zwycięzców przetargu MEN na ICIM

Przetarg został ogłoszony w maju, a otwarcie ofert miało miejsce w środę 12 września. W sumie osiem spółek giełdowych znajdowało się w konsorcjach, które złożyły oferty w przetargu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło zwycięzców przetargu na dostawę 4.838 internetowych centrów informacji multimedialnej (ICIM) dla bibliotek szkolnych. W czterech z sześciu zadań, na które podzielony był przetarg, zwyciężyły konsorcja, w których składzie znalazły się takie spółki giełdowe jak: Comarch, Sygnity, Betacom i Talex.

Zmówienie MEN podzielone było na sześć części, gdzie każda
dotyczy realizacji dostaw na terenie innych województw (regionów).

_ W zadaniu A, które obejmuje dostawę 756 ICIM w województwach mazowieckim i warmińsko-mazurskim zwyciężyła oferta firmy Koncept, której wartość to 12,23 mln zł. _W zadaniu B obejmującym dostawę 811 ICIM w województwach lubelskim, podkarpackim i podlaskim zwyciężyła oferta konsorcjum MCSI i Betacomu o wartości 13,16 mln zł.

W zadaniu C, które obejmuje dostawę 859 ICIM w województwach małopolskim i śląskim zwyciężyło konsorcjum Aram i Sygnity z ofertą o wartości 13,91 mln zł.

W zadaniu D na dostawę 849 ICIM w województwach: kujawsko- pomorskim, łódzkim i świętokrzyskim zwyciężył Comarch w konsorcjum z OFEK z ofertą o wartości 13,73 mln zł.

_ Zadanie E, które obejmuje dostawę 841 ICIM w województwach: pomorskim i wielkopolskim, otrzymało konsorcjum: Winuela, Bull i Taleksu, które złożyło ofertę o wartości 13,65 mln zł. _Zadanie F, która obejmuje dostawę 722 ICIM w województwach:
dolnośląskim, lubuskim, opolskim i zachodniopomorskim również zrealizuje Koncept, którego oferta opiewała na kwotę 11,75 mln zł.

We wszystkich sześciu przypadkach zwyciężyło konsorcjum, które zaoferowało najniższą cenę spośród ofert niepodlegających odrzuceniu.

Przetarg został ogłoszony w maju, a otwarcie ofert miało miejsce w środę 12 września. W sumie osiem spółek giełdowych znajdowało się w konsorcjach, które złożyły oferty w przetargu. Konsorcja Asseco z Incom, Betacomu z MCSI oraz ABG Spin z Integrit występowały we wszystkich sześciu regionach, Comarch złożył ofertę w czterech regionach, Aram z Sygnity i Wasko oraz konsorcjum Talexu w trzech.

Według nieoficjalnych informacji PAP dystrybutor i producent komputerów Action poszedł do przetargu z Koncept, Wasko oraz Aram/Sygnity. Natomiast producent komputerów NTT System podszedł do przetargu Comarch/OFEK, MCSI/Betacom, BSB/CSS i Wektra/Lumena.

W marcu 2007 roku MEN rozstrzygnął inny przetarg sprzętowy na dostawę, instalację i integrację około 4.859 pracowni komputerowych dla szkół na terenie całego kraju o wartości około 230 mln zł. W przetargu tym zwyciężyły konsorcja z udziałem m.in. takich spółek giełdowych jak m.in. Sygnity, Comarch, Betacom, ABG Sterprojekt, czy Telex.

Tagi: przetarg, men, sgn, bcm, cmr, act, acp, was, tlx, CSS, abg, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz