Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cmr
03.09.2010 14:01

Comarch zapowiada poprawę wyników

SoftM, niemiecka spółka zależna Comarchu, powinna w IV kwartale pozytywnie wpłynąć na wyniki grupy. W całym 2010 roku Grupa Comarch spodziewa się osiągnąć lepsze wyniki niż w 2009 roku

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*SoftM, niemiecka spółka zależna Comarchu, powinna w IV kwartale pozytywnie wpłynąć na wyniki grupy. W całym 2010 roku Grupa Comarch spodziewa się osiągnąć lepsze wyniki niż w 2009 roku - poinformował Konrad Tarański, wiceprezes i dyrektor finansowy Comarchu. *

_ - Wyniki trzeciego kwartału będą porównywalne do wyników osiągniętych w ubiegłym roku. SoftM będzie miał w trzecim kwartale negatywny wpływ na wyniki grupy, ale w czwartym kwartale mamy nadzieję, że będzie to wpływ pozytywny _ - powiedział Tarański.

_ - Oczekujemy, że w wyniki całego 2010 roku będą lepsze niż przed rokiem _ - dodał Tarański.

Wiceprezes dodał, że wyniki SoftM w całym roku 2010 będą negatywne, ale w 2011 roku powinny być już widoczne pozytywne efekty ponoszonych kosztów inwestycyjnych.

Grupa spodziewa się w II połowie 2010 roku wzrostu kosztów zatrudnienia.

Udział sprzedaży zagranicznej Comarchu w I połowie 2010 roku spadł do 46 proc. z 50 proc. przed rokiem.

_ - W większości sektorów nasze przychody są stabilne. Wzrosty odnotowaliśmy w finansach i bankowości oraz sektorze publicznym. Spadek miał miejsce w sektorze MSP na rynku niemieckim, jest to związane z ograniczeniem działalności SoftM w nierentownych projektach _ - powiedział Tarański.

Udział sprzedaży usług własnych nie zmienił się w stosunku do analogicznego okresu 2009 roku i wyniósł 83 procent.

Na koniec lipca portfela zamówień na bieżący rok, z wyłączeniem grupy SoftM, wynosił 486,5 mln zł wobec 487 mln zł rok wcześniej.

Comarch miał w II kw. 2010 r. 5,35 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy spółki wobec 4,3 mln zł straty rok wcześniej. W II kw. grupa Comarchu miała 2,3 mln zł straty operacyjnej w porównaniu do 12,76 mln zł straty rok wcześniej. Przychody w II kw. wzrosły do 174,5 mln zł z 163,8 mln złotych.

Tagi: cmr, msp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz