Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cormay skomercjalizuje wynalazek, który może być rewolucją

0
Podziel się

PZ Cormay zawarł z jednym z polskich instytutów naukowych umowę dotyczącą komercjalizacji wynalazku, który zdaniem spółki, doprowadzi do rewolucyjnych zmian na rynku diagnostyki medycznej w skali globalnej, w szczególności w zakresie biochemii, immunologii i badań molekularnych

Cormay skomercjalizuje wynalazek, który może być rewolucją
(pidjoe/iStockphoto)
bEigccAB

PZ Cormay zawarł z jednym z polskich instytutów naukowych umowę dotyczącą komercjalizacji wynalazku, który zdaniem spółki, doprowadzi do rewolucyjnych zmian na rynku diagnostyki medycznej w skali globalnej, w szczególności w zakresie biochemii, immunologii i badań molekularnych - podała spółka w czwartkowym komunikacie.

_ Z przeprowadzonych przez spółkę analiz wynika, iż komercjalizacja nowej technologii, będącej przedmiotem niniejszego raportu bieżącego, doprowadzi do: rewolucyjnych zmian na rynku diagnostyki medycznej w skali globalnej, w szczególności w zakresie biochemii, immunologii i badań molekularnych (85 proc. badań laboratoryjnych na świecie); utworzenia nowego segmentu rynku w skali światowej poprzez udostępnienie możliwości wykonywania pełnego spektrum badań indywidualnie lub w gabinecie lekarskim (rewolucyjna zmiana w zakresie Point of Care Testing) _ - napisano w raporcie.

Aktualnie spółka jest w trakcie ostatniej fazy procesu patentowego w kraju i za granicą w trybie PCT przed Europejskim Urzędem Patentowym.

bEigccAD

_ Spółka prowadzi badania przemysłowe oraz testy w warunkach laboratoryjnych z finalnym efektem w postaci budowy prototypów urządzeń. Badania i eksperymenty w pełni potwierdzają założone parametry wynikowe _ - napisano.

_ W chwili obecnej, tj. na tym etapie czynności związanych z przedmiotem umowy, spółka nie ma podstaw do podania pełniejszych informacji, gdyż jak wskazano wyżej, proces patentowy jeszcze się nie zakończył. W związku z przełomowym znaczeniem projektu w skali globalnej precyzyjna ocena wartości przedmiotu umowy, przychodów uzyskanych z jego komercjalizacji oraz wpływu komercjalizacji przedmiotu umowy na rynek diagnostyki laboratoryjnej nie jest obecnie możliwa _ - dodano.

bEigccAJ
bEigccBe
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)