Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

CTE negocjuje dostawy mikrosfery dla koreańskiego i japońskiego partnera

0
Podziel się:
CTE negocjuje dostawy mikrosfery dla koreańskiego i japońskiego partnera

Cenospheres Trade & Engineering (CTE) podpisała porozumienie o współpracy z południowokoreańskim partnerem w zakresie dostaw mikrosfery. Równolegle prowadzi zaawansowane rozmowy z dużym japońskim koncernem przemysłowym, podała spółka. Łączna wielkość sprzedaży, jaką spółka oczekuje osiągnąć na rynkach Dalekiego Wschodu, w wyniku kooperacji ze wspomnianymi partnerami w 2016 r., wynosi ok. 2,5 tys. ton.

"Współpraca z południowokoreańską spółką, zajmującą się dystrybucją materiałów do produkcji przemysłowej, pozwoli na wejście na rynek Korei Południowej oraz innych państw regionu Azji Południowo-Wschodniej. Zgodnie z podpisanym porozumieniem CTE oraz Koreańczycy będą również prowadzić współpracę przy rozwoju nowych produktów opartych na mikrosferze, które będą oferowane na rynkach w tym regionie" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo, CTE prowadzi zaawansowane negocjacje z dużym przemysłowym koncernem japońskim, który potencjalnie zostanie drugim strategicznym partnerem handlowym spółki na Dalekim Wschodzie, podano również.

"Współpraca z azjatyckimi partnerami pozwala nam wejście na kolejne rynki. Obecnie większość zamówień realizujemy w krajach Unii Europejskiej. Dzięki temu udaje nam się zdywersyfikować geograficzny zasięg sprzedaży. Obecnie prowadzimy również testy naszej mikrosfery wśród potencjalnych kontrahentów w USA" - dodał prezes Jarosław Bronowski, cytowany w komunikacie.

Dwa tygodnie temu CTE podpisało porozumienia o współpracy pozwalające na sprzedaż o wartości 15 mln złotych. Wśród kontrahentów jest m.in.niemiecki Tropag oraz polska firma Bella Zakłady Kompozytów - producentem.in. szkieletów statków, pociągów i pojazdów specjalnych, przypomina spółka.

Cenospheres Trade&Engineering rozpoczął działalność w kwietniu 2014 r. Spółka zajmuje się pozyskiwaniem i przetwarzaniem mikrosfer (cenosfer), które powstają jako produkt uboczny spalania węgla w blokach energetycznych, wykorzystywanych m.in. w produkcji kompozytów, materiałów i chemii budowlanej, płuczek wiertniczych, farb i lakierów, tworzyw sztucznych, materiałów ogniotrwałych. W czerwcu 2015 roku zadebiutowała na rynku NewConnect.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)