Notowania

Wielka transakcja na rynku mediów się opóźnia. Polsat nadal bez zgody

Wszystko przez brak uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Stańczak/ Agencja Gazeta)
Zygmunt Solorz - Żak poszerza imperium Polsatu o Netię.

Cyfrowy Polsat ciągle nie otrzymał zgody UOKiK na przejęcie Netii. W związku z tym wydłużył czas, w którym posiadacze akcji Netii mogą je sprzedać. Nowy termin minie 9 kwietnia.

Na początku grudnia Cyfrowy Polsat wezwał wszystkich posiadaczy akcji spółki Netia, by sprzedali mu swoje udziały. Za sztukę płaci po 5,77 zł. Wszystko po to, by przejąć kontrolę nad telekomunikacyjną firmą.

Inwestorzy dostali czas do 5 marca, by odpowiedzieć na wezwanie Polsatu. Teraz spółka ogłosiła jednak, że przedłuża ostateczny termin do 9 kwietnia. Wszystko przez brak uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), który ciągle zwleka z wydanie pozwolenia na przejęcie Netii.

Początkowo zakładano, że uda się uzyskać bezwarunkową zgodę UOKiK do czwartku 22 lutego. Tak się jednak nie stało.

Przypomnijmy, że wezwanie obejmuje 119 349 971 akcji Netii, stanowiących 34,24 proc. wszystkich udziałów. Obecnie Cyfrowy Polsat ma blisko jedną trzecią akcji konkurenta, po tym jak niespodziewanie wyłożył za nie na początku grudnia prawie 640 mln zł.

#dziejesienazywo: KRRiT bada decyzję Cyfrowego Polsatu

Na kilka dni przed startem zapisów na akcje,głos w sprawie wezwania zabrał zarząd Netii. "Zarząd spółki stwierdza, że cena akcji w wezwaniu mieści się w zakresie cen odpowiadających wartości godziwej spółki" - czytamy w komunikacie.

Przede wszystkim proponowane przez Cyfrowy Polsat 5,77 zł za akcję jest ceną wyższą niż minimum określone ustawowo dla tego typu procedury zakupu akcji. Cena nie może być niższa niż "średnia arytmetyczna ze średnich dziennych kursów ważonych wolumenem obrotu za okres sześciu miesięcy poprzedzających wezwanie". Bez wchodzenia w szczegóły, z wyliczeń wynika, że minimum to 4,01 zł.

Zarząd zwrócił też uwagę, że cena w wezwaniu jest wyższa od średniej wycen analityków, wydających rekomendacje dla Netii w ostatnim półroczu. I to o ponad 2 zł. Były one jednak publikowane przed ogłoszeniem wezwania Cyfrowego Polsatu.

Wyceny akcji Netii sporządzone przez instytucje finansowe
instytucja wycena akcji data wyceny
DM PKO BP 3,92 sierpień 2017
Haitong Bank 3,8 wrzesień 2017
DM Trigon 4,1 wrzesień 2017
Erste Securities 3 październik 2017
DM BZ WBK 3,37 październik 2017
DM BOŚ 4,1 październik 2017
DM BZ WBK 3,44 listopad 2017
źródło: Netia
Tagi: wezwanie, cyfrowy polsat, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-02-2018

podatnik!Kiedy min. Ziobro ten facet pójdzie do więzienia za nie rozliczenie się z Akcjonariuszami Elektrimu?

24-02-2018

GanJakby ojciec Dyrektor chciał kupić Netię to decyzja pozytywna byłaby po tygodniu a Szef RM Narodowych przyniósłby ją w zębach...

23-02-2018

LikeAThornPolsat wyznacza "trędy" szczególnie w antypolskiej ppropagandzie. Ostatnio można było usłyszeć o chroniących się przed Polakami Żydach. Ich … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)

Wybrane dla Ciebie