Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cyfrowy Polsat ma zgodę na przejęcie Polkomtela

0
Podziel się:

Akcjonariusze spółki zdecydowali o warunkowej emisji akcji. Przeciwne były OFE.

prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki
prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki (Andrzej Stawinski/REPORTER)

Walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu zdecydowało o warunkowej emisji do 291.193.180 akcji serii I z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Emisja jest przeznaczona dla wspólników spółki Metelem, pośredniego właściciela Polkomtelu.

Akcjonariusze uchwalili także warunkową emisję 291.193.180 warrantów serii I uprawniających do objęcia akcji serii I.

Sprzeciw wobec uchwały zgłosiły: Aviva OFE, Nordea OFE i PZU OFE.

Zgodnie z uchwałą walnego wszystkie akcje serii I zostaną przeznaczone do objęcia przez Argumenol Investment Company Limited, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Karswell Limited oraz Sensor Overseas Limited - wspólników spółki Metelem, pośredniego właściciela Polkomtelu.

Cena emisyjna została ustalona na poziomie 21,12 zł. Wyemitowane akcje zostaną pokryte w całości wkładem niepieniężnym w postaci udziałów spółki Metelem o łącznej szacunkowej wartości w kwocie 6,15 mld zł.

W połowie listopada Cyfrowy Polsat poinformował, że zawarł umowę przejęcia 83,8 proc. akcji spółki Metelem, która jest właścicielem 100 proc. akcji Polkomtela, operatora sieci Plus.

Z kolei w drugiej połowie grudnia spółka poinformowała o dołączeniu do transakcji przez EBOiR, dzięki czemu Cyfrowy Polsat przejmie również pozostałe 16,2 proc. udziałów w Metelem i stanie się jedynym właścicielem tej spółki.

Czytaj więcej w Money.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)