Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cyfrowy Polsat poprawia wyniki i myśli o dywidendzie

0
Podziel się:

Według prezesa spółki dobra sytuacja finansowa spółki pozwala zarządowi rekomendować lipcowemu WZA wypłatę dywidendy za 2007 rok i wprowadzić politykę regularnego dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami w kolejnych latach.

Cyfrowy Polsat poprawia wyniki i myśli o dywidendzie
(PAP/Mirosław Trembecki)

Prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki jest zadowolony z wyników kończącego się drugiego kwartału, w którym Euro 2008 i włączenie kanałów HBO dodatkowo wsparło sprzedaż platformy cyfrowej.

Według niego dobra sytuacja finansowa spółki pozwala zarządowi
rekomendować lipcowemu WZA wypłatę dywidendy za 2007 rok i wprowadzić politykę regularnego dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami w kolejnych latach.

- _ Drugi kwartał to kolejny kwartał bardzo dobrych wyników spółki. Euro 2008 roku pozytywnie wpłynęło na rozwój biznesu, podobnie jak włączenie do naszej oferty kanałów HBO, które co prawda nastąpiło na początku roku, ale jego pozytywna kontrybucja do wzrostu ARPU będzie widoczna w II kwartale _ - powiedział Libicki.

Skonsolidowany zysk netto Cyfrowego Polsatu wzrósł w I kwartale 2008 roku do 64 mln zł z 32,1 mln zł rok wcześniej, a przychody zwiększyły się do 248,8 mln zł ze 181,6 mln zł.

Prezes podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi poprawy wyników finansowych Cyfrowego Polsatu w całym 2008 roku i kolejnych latach. Spółka planuje w drugiej połowie 2008 roku rozpocząć publikację prognoz.

- _ Jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, mamy bazę 2,2 mln abonentów i jest ona kołem zamachowym do poprawy wyników finansowych w tym roku i w kolejnych latach. Przy tak dużej bazie koszty związane z pozyskiwaniem nowych klientów, uderzają w nasze wyniki w coraz mniejszym stopniu _ - powiedział.

Prognozy analityków UniCredit zakładają osiągnięcie przez spółkę w 2008 roku 1,1 mld zł przychodów, 352 mln zł EBITDA, oraz 259 mln zł zysku netto.

Libicki podkreślił, że spółka jeszcze nie podaje prognoz, ale powiedział, że jego zdaniem wyniki prognozowane przez analityków UniCredit są możliwe do osiągnięcia.

W 2007 roku przychody Cyfrowego Polsatu wyniosły 796,7 mln zł, EBITDA 176,1 mln zł, a zysk netto 113,4 mln zł.

Zdaniem prezesa niskie zadłużenie spółki i możliwość samodzielnego finansowania dalszego rozwoju platformy cyfrowej umożliwia wypłatę akcjonariuszom dywidendy w tym roku i w kolejnych latach.

- _ Mamy bardzo dobrą kondycję finansową. Posiadamy niski poziom zadłużenia - stosunek długu netto do wartości EBITDA wynosi w naszym przypadku 0,3, co powoduje, że mamy duży potencjał pozyskania finansowania zewnętrznego w przyszłości, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Wskaźniki rentowności spółki rosną, utrzymuje się wysoki poziom środków pieniężnych, dlatego zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendy z ubiegłorocznego zysku, przedstawimy też politykę wypłaty dywidendy w kolejnych latach _ - powiedział Libicki, nie podając więcej szczegółów.

- _ Wiem, że ze strony akcjonariuszy było oczekiwanie, że spółka będzie prowadziła politykę wypłaty dywidendy _ - dodał.

Cyfrowy Polsat planuje w tym roku inwestycje w wysokości 62,6 mln zł, m.in na MVNO, modernizację i rozbudowę nieruchomości, rozwój infrastruktury IT, rozbudowę call center, modernizację centrum satelitarnego.

W sierpniu spółka chce przenieść produkcję dekoderów z fabryki w Żywcu do Warszawy.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)