Notowania

cyfrowy polsat
04.06.2012 14:27

Cyfrowy Polsat startuje z TV mobilną. Kiedy zyski?

Cyfrowy Polsat, który na bazie umowy ze swoją spółką Info-TV-FM, uruchamia od 4 czerwca usługi cyfrowej telewizji mobilnej, liczy że w ciągu 3-5 lat usługa stanie się rentowna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkey Business Images/Dreamstime.com)

*Cyfrowy Polsat, który na bazie umowy ze swoją spółką Info-TV-FM, uruchamia od 4 czerwca usługi cyfrowej telewizji mobilnej, liczy że w ciągu 3-5 lat usługa stanie się rentowna. Info-TV-FM podpisała też umowę na świadczenie usług telewizji mobilnej z Polkomtelem - poinformował prezes Cyfrowego Polsatu i Info-TV-FM Dominik Libicki. *

- _ To kiedy usługa zbilansuje się będzie zależało od tego ilu operatorów w to wejdzie, ale zakładamy, że w średnim terminie, czyli 3-5 lat, ta usługa będzie rentowna _ - powiedział Libicki, który jest też prezesem Info-TV-FM.

_ - Największy potencjał tej usługi będzie w roku, gdy dokona się zmiana telewizji analogowej na cyfrową, czyli teoretycznie w 2013 roku _ - dodał.

Info-TV-FM jako spółka, która posiada licencję, chce oferować hurtowo usługę telewizji mobilnej wszystkim innym operatorom telekomunikacyjnym na rynku, którzy podpiszą umowę. Na razie oprócz Cyfrowego Polsatu, umowa została podpisana z Polkomtelem, który, podobnie jak Cyfrowy Polsat, należy do Zygmunta Solorza-Żaka.
_ _

_ - Prowadzimy rozmowy ze wszystkimi operatorami telekomunikacyjnymi na rynku, czyli mobilnymi, stacjonarnymi i kablowymi. Osobiście odbyłem dwie rundy rozmów ze wszystkimi operatorami i nikt nie powiedział, że produkt się nie podoba i że nie chce nad nim pracować _ - powiedział Libicki.

Telewizja mobilna w technologii DVB-T może być odbierana na smartfonach, tabletach, laptopach oraz tradycyjnych odbiornikach telewizyjnych. W ramach tej usługi dostępnych będzie osiem kodowanych kanałów telewizyjnych oraz 12 radiowych, a także do 20 kanałów niekodowanych nadawanych w ramach cyfrowej telewizji naziemnej.

Usługa telewizji mobilnej jest świadczona w ramach multipleksu dedykowanego mobilnej naziemnej telewizji cyfrowej, na częstotliwościach posiadanych przez Info-TV-FM. Dostęp do telewizji mobilnej Cyfrowego Polsatu będzie możliwy w 31 największych polskich miastach, a jej zasięgiem będzie objętych ok. 15 mln osób.

Tagi: cyfrowy polsat, cps, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz