Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cyfrowy Polsat straci na Euro 2008?

0
Podziel się:

UOKiK chce wyjaśnień ws. sprzedaży praw do publicznego odtwarzania relacji z Euro 2008.

Cyfrowy Polsat straci na Euro 2008?
(PAP/EPA)

Prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie sprzedaży przez Cyfrowy Polsat praw do publicznego odtwarzania relacji z Euro 2008.

Postępowanie wyjaśniające potrwa miesiąc. Jeśli zarzuty się potwierdzą wówczas zostanie wszczęte postępowanie antymonopolowe.

- _ Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte po analizie informacji na stronach internetowych Cyfrowego Polsatu, jak również skarg napływających do Urzędu. Wątpliwości UOKiK budzą dodatkowe obowiązki nakładane na przedsiębiorców przy zakupie praw do publicznego odtwarzania programów. Telewizja Polsat jest jedynym właścicielem w Polsce praw do transmisji relacji ze wszystkich meczy Euro 2008. Zgoda na publiczne odtwarzanie przez przedsiębiorców prowadzących np. kina, puby czy hotele jest uzależniona od nabycia praw do ich publicznego nadawania, a także zakupu dekodera od Cyfrowego Polsatu _ - napisano.

- _ W toku postępowania Urząd sprawdzi, czy zasady zawierania umów na publiczne odtwarzanie programów telewizyjnych, w tym relacji z Euro 2008 oraz zasady sprzedaży sprzętu koniecznego do odtwarzania tych programów, nie naruszają prawa antymonopolowego. Postępowanie wyjaśniające ma na celu wstępne ustalenie czy mogło dojść do naruszenia prawa. Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów powinno się zakończyć w terminie 30 dni od dnia jego wszczęcia. Jeżeli zarzuty się potwierdzą konieczne będzie wszczęcie postępowania antymonopolowego w tej sprawie _ - dodano.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)