Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cyfrowy Polsat też chce mieć telewizję mobilną

0
Podziel się:

Cyfrowy Polsat nie wyklucza udziału w majowym przetargu na telewizję mobilną - poinformował Dominik Libicki, prezes spółki.

Cyfrowy Polsat też chce mieć telewizję mobilną

*Cyfrowy Polsat nie wyklucza udziału w majowym przetargu na telewizję mobilną - poinformował Dominik Libicki, prezes spółki. *

Urząd Komunikacji Elektronicznej w połowie maja planuje ogłosić przetarg na operatora telewizji mobilnej, która dostępna będzie w 31 miastach. Według planów prezes UKE usługa ta może ruszyć nawet jeszcze pod koniec 2008 roku.

- _ Jesteśmy zainteresowani, aby nasz kontent był dostępny wszelkimi środkami komunikacji. (...) Nie wykluczmy wystartowania w tym przetargu, ale czekamy na warunki przetargu _ - powiedział Libicki.

Wstępne zainteresowanie udziałem w tym przetargu zadeklarowało wcześniej konsorcjum czterech operatorów telefonii mobilnej, ale także czekają oni na warunki przetargu. Według przedstawicieli sojuszu koszt uruchomienia cyfrowej telewizji mobilnej w standardzie DVB-H wyniesie 100-200 mln euro.

We wtorek Piotr Walter, prezes TVN powiedział, że Polski Operator Telewizyjny, spółka TVN-u i Polsatu także może wystartować w tym przetargu.

Po konsultacjach dotyczących częstotliwości telewizji mobilnej prezes UKE postanowił przeznaczyć na ten cel 38 kanałów częstotliwości z zakresu 470-790 MHz w 31 miastach. Miasta-gospodarze piłkarskich mistrzostw Europy EURO 2012 otrzymały po dwa kanały.

Rezerwacja tych częstotliwości zostanie wydana do 17 czerwca 2015 r. Minimalna opłata w przetargu będzie wynosić połowę opłaty rocznej za jeden kanał, która wynosi 912.000 złotych, co po przemnożeniu przez liczbę 38 kanałów daje 17,3 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)