Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Debiut PHN na GPW. O tym terminie myśli Skarb Państwa

0
Podziel się:

Ministerstwo Skarbu Państwa skłania się do debiutu Polskiego Holdingu Nieruchomości na GPW w pierwszym kwartale 2013 roku.

Debiut PHN na GPW. O tym terminie myśli Skarb Państwa
(Reporter)
bEJvPVbF

Ministerstwo Skarbu Państwa skłania się do debiutu Polskiego Holdingu Nieruchomości na GPW w pierwszym kwartale 2013 roku. MSP podtrzymuje, że nie sprzeda wszystkich akcji spółki od razu i zostawi sobie mniejszościowy pakiet, żeby poczekać na efekty restrukturyzacji w spółce.

- _ Myślimy bardziej w kategoriach debiutu PHN w I kw. przyszłego roku. Jesteśmy wstrzemięźliwi jeśli chodzi o możliwość debiutu PHN na giełdzie w tym roku _ - powiedział minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

Wiceminister skarbu Paweł Tamborski poinformował, że w ramach IPO część akcji może trafić do funduszu inwestycyjnego specjalizującego się w zarządzaniu nieruchomościami.

bEJvPVbH

Podtrzymał też, że MSP nie sprzeda wszystkich akcji od razu. - _ Po IPO MSP pozostawi sobie prawdopodobnie mniejszościowy pakiet akcji PHN, żeby poczekać na efekty prowadzonej w spółce restrukturyzacji _ - powiedział Tamborski.

W czerwcu tego roku Ministerstwo Skarbu Państwa zdecydowało o czasowym zawieszeniu procesu IPO Polskiego Holdingu Nieruchomości ze względu na niestabilną sytuację na rynkach kapitałowych. Resort informował wtedy, że debiut spółki na GPW jest możliwy jesienią, jednak ponownie warunki rynkowe nie sprzyjały przeprowadzeniu oferty.

Wiceminister skarbu Paweł Tamborski mówił niedawno, że resort nie planuje sprzedać wszystkich posiadanych akcji PHN od razu. Chce pozostawić sobie pakiet akcji spółki, aby skorzystać z ewentualnie lepszych warunków w przyszłości.

Skarb Państwa jest właścicielem 100 proc. akcji PHN. Oferta PHN obejmować ma wyłącznie akcje sprzedawane przez Skarb Państwa, ofercie nie będzie natomiast towarzyszyć emisja nowych akcji.

bEJvPVbN

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest jednym z największych pod względem wartości portfela podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce. Spółka posiada obecnie ponad 150 nieruchomości i ponad 1100 ha gruntów na terenie całej Polski (m.in. w Warszawie, we Wrocławiu, w Gdańsku i Gdyni).

Grupa PHN powstała w 2011 roku w wyniku konsolidacji spółek należących do Skarbu Państwa i prowadzących działalność w sektorze nieruchomości w Polsce lub posiadających w swoim portfelu obiekty mające potencjał do realizacji projektów inwestycyjnych lub przebudowy już istniejących.

Do kluczowych obiektów należących do grupy Polskiego Holdingu Nieruchomości należą: Świętokrzyska 36 w Warszawie, centrum handlowo-usługowe przy Bartyckiej 26 (blisko centrum Warszawy), wieżowiec _ Intraco _ przy Stawki 2, biurowiec _ Kaskada _ przy Jana Pawła II 12 oraz _ Dalmor Port Rybacki _ w Gdyni. Ponadto grupa PHN realizuje obecnie m.in. budowę nowoczesnego biurowca przy Foksal 10A w Warszawie, a we Wrocławiu SEGRO Industrial Park Wrocław, powstający w joint venture z międzynarodowym deweloperem SEGRO.

Czytaj więcej w Money.pl
Debiut giełdowy Bumaru prawdopodobnie dopiero w... Ministerstwo Skarbu Państwa zakłada, że najbliższe dwa lata będą dla Bumaru okresem przygotowania do debiutu giełdowego, który nastąpi prawdopodobnie dopiero w 2015 roku - poinformował PAP wiceminister skarbu Rafał Baniak.
Kolejny bank na GPW. Jest ważna decyzja Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Alior Banku w związku z publiczną ofertą akcji zwykłych.
MSP zawiesiło proces IPO Polskiego Holdingu Nieruchomości Jeśli warunki rynkowe się poprawią, możliwy jest debiut spółki w II połowie roku.
bEJvPVci
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)