Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Deutsche Bank może przekroczyć 50 proc. głosów na WZA DB 24 SA

0
Podziel się:

Nabycie tego pakietu akcji może nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 stycznia 2002 roku.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd udzieliła zezwolenia na nabycie przez Deutsche Bank AG pakietu akcji zapewniającego przekroczenie 50 proc. głosów na WZA Deutsche Bank 24 SA - poinformowała KPWiG w komunikacie.

Nabycie tego pakietu akcji może nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 stycznia 2002 roku.

W maju niemiecki bank złożył wniosek dotyczący zakupu 273.262.738 akcji BWR SA, reprezentujących 91,68 proc. kapitału zakładowego banku oraz uprawniających do wykonywania ponad 75 proc. głosów podczas WZA spółki, a znajdujących się obecnie w posiadaniu Deutsche Bank Polska SA w Warszawie.

Akcje te będą początkowo w posiadaniu Deutsche Bank AG z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, aby następnie odsprzedać je na rzecz swojej spółki zależnej Deutsche Bank 24 AG.

DB 24, tworzony w Polsce na bazie BWR, rozpoczął działalność na początku lipca. Będzie dysponował siecią 44 placówek w całym kraju, należących obecnie do Banku Współpracy Regionalnej SA oraz Deutsche Bank Polska SA.

DB 24 będzie oferował usługi bankowe, inwestycyjne, maklerskie i ubezpieczeniowe, także przez sieci agentów w całej Polsce i za pośrednictwem centrów telefonicznych oraz internetu.

W 2000 roku inwestorem strategicznym BWR został Deutsche Bank Polska SA, który ma obecnie 91,68 proc. akcji BWR SA.

Paneuropejski detaliczny DB 24 prowadzi działalność w Niemczech od września 1999 roku. W pierwszym kwartale tego roku rozpoczął działalność w Belgii, a w kolejnych miesiącach pojawi się w Polsce, Hiszpanii, Francji, Włoszech i Portugalii.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)