Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Deweloper z WIG20 zanotował 0,9 miliona straty netto

0
Podziel się

Analitycy spodziewali się, że GTC zarobi 1,6 mln euro.

Deweloper z WIG20 zanotował 0,9 miliona straty netto
(Donat Brykczyński/Reporter)
bEpDrUZN

GTC miało w trzecim kwartale 2013 roku 0,992 mln euro straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 16 mln euro straty rok wcześniej. Wynik był gorszy od konsensusu, który zakładał 1,6 mln euro zysku netto.

Szacunki analityków odnośnie wyniku netto wahały się od minus 10,6 mln euro do plus 8,8 mln euro. Zysk operacyjny dewelopera w III kwartale sięgnął 8,61 mln euro wobec 10,4 mln euro straty operacyjnej rok wcześniej. Analitycy szacowali, że zysk na poziomie EBIT wyniesie 16,6 mln euro.

Przychody grupy wyniosły w tym czasie 32,6 mln euro wobec 39,7 mln euro przed rokiem. Konsensus również zakładał sprzedaż na poziomie 32,6 mln euro. Odpis aktualizujący wartość aktywów w III kwartale 2013 r. wyniósł minus 9,77 mln euro.

bEpDrUZP

GTC obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie. Grupa buduje i zarządza gotowymi inwestycjami w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych i centrów handlowych na wynajem oraz lokali mieszkaniowych na sprzedaż.

bEpDrVaq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)