Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marek Knitter
|

DGA liczy na 5 mln zł zysku

0
Podziel się:

Spółka DGA Doradztwo Gospodarcze zamierza na koniec roku zanotować 5 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Do końca czerwca zapadną również ostateczne decyzje w sprawie akwizycji.

DGA liczy na 5 mln zł zysku

*Spółka DGA Doradztwo Gospodarcze zamierza na koniec roku zanotować 5 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Do końca czerwca zapadną również ostateczne decyzje w sprawie akwizycji. *

Prezes spółki Andrzej Głowacki uważa, że przy pełnym obłożeniu konsultantów cała grupa powinna znacznie poprawić wyniki w tym roku. -W_ iele będzie zależało również od projektów unijnych, które zostaną uruchomione w drugiej połowie roku _- mówi prezes.

Spółka z wcześniej zakończonej emisji akcji pozyskała na rozwój 15,8 mln zł. Część z tych środków zostanie przeznaczona na zakup udziałów w innych firmach.
_ W 2007 roku DGA zanotowała 3,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto, przy przychodach na poziomie 41,4 mln zł. _- _ Proces dotyczących przejęć chcemy zakończyć do końca czerwca, aby wcześniej wiedzieć najpierw ile środków potrzebujemy na obsługę programów unijnych _ - mówi Money.pl, Andrzej Głowacki.

Spółka podpisała już listy intencyjne z firmą 4System i bułgarską spółką doradczą Hiron. - _ Jesteśmy również zainteresowani skomercjalizowanymi jednostkami badawczo-rozwojowymi. Przynajmniej 5 z nich leży w naszym kręgu zainteresowań _ - dodaje prezes Głowacki.

Zgodnie z harmonogramem podanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w tym roku zostanie uruchomionych kilkanaście projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. W latach 2007-2013 wartość wszystkich szacowana jest na 100 mld euro. - _ Nie wiemy jeszcze jak duże będą te kontrakty w tym roku, ale z pewnością będziemy potrzebowali środki m.in. na odpowiednie zabezpieczenia bankowe. Większość z tych, którymi jesteśmy zainteresowani zostaną rozstrzygnięte w drugiej połowie roku _ - dodaje Głowacki.

Zdaniem wiceprezes spółki Anny Szymańskiej należy pamiętać, że większość projektów ma charakter długoterminowy, a ich realizacja trwa od kilku miesięcy do około roku. - _ DGA znajduje się również na krótkich listach przy projektach unijnych, które mają być realizowane na Ukrainie, w Turcji i Albanii _ - dodaje wiceprezes.

Łączna wartość wszystkich trzech projektów to 11 mln euro.

Będzie dywidenda

Zarząd spółki zamierza zarekomendować wypłatę dywidendy na poziomie 100 proc. zysku netto. - _ Ostateczną decyzję podejmie walne zgromadzenie akcjonariuszy zaplanowane na 12 czerwca _ - mówi Głowacki.

Według nieaudytowanych danych spółka zanotowała w 2007 roku 2,65 mln zł zysku netto. Obecnie kapitał DGA dzieli się na 2.260.000 sztuk.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)