Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DGA na GPW - przełom lutego i marca

0
Podziel się:

Działająca na rynku usług konsultingowych spółka Doradztwo Gospodarcze DGA SA spodziewa się, że jej akcje zadebiutują na warszawskim parkiecie na przełomie lutego i marca, a sprzedaż akcji rozpocznie się na początku lutego

- poinformował Andrzej Głowacki, prezes zarządu DGA.

"Wydaje się, że Komisji Papierów Wartościowych i Giełd nie uda się dopuścić naszych akcji do publicznego obrotu jeszcze w grudniu. Jeżeli nastąpi to na początku stycznia, to sprzedaż akcji odbędzie się w pierwszej dekadzie lutego" - powiedział Głowacki, podczas środowego spotkania z dziennikarzami.

DGA złożyło prospekt emisyjny do KPWiG w połowie listopada.

Kapitał akcyjny DGA SA wynosi ok. 1,7 mln zł. Akcjonariusze to wiodąca kadra menedżerska spółki.

DGA chce zaoferować inwestorom od 350.000 do 650.000 akcji, które stanowić będą do 25 proc. kapitału akcyjnego spółki.

DGA w wyniku publicznej emisji chce pozyskać z rynku od 20 do 30 mln zł.

"Wpływy z emisji chcemy przeznaczyć na budowę dwóch centrów kompetencyjnych, jedno będzie zajmowało się daradctwem przy wdrażaniu certyfikatów systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, a drugie doradctwem związanym z aktywnym zwalczaniem bezrobocia" - powiedział prezes.

W pierwszym półroczu 2003 roku spółka, przy 7,7 mln zł przychodów, miała 1 mln zł zysku netto. W 2002 roku DGA miało 11,8 mln zł przychodów i 1,4 mln zł zysku netto.

DGA podwyższyła prognozy na 2003 rok i obecnie szacuje, że w całym 2003 r. przychody wzrosną do 15,6 mln zł, a zysk netto do 2,4 mln zł.

Głowacki poinformował w środę, że w 2004 roku spółka planuje osiągnąć 25 mln zł przychodów i 3,4 mln zł zysku netto.

Doradztwo Gospodarcze DGA SA działa na rynku od 10 lat, od ośmiu jako spółka akcyjna. Zajmuje się doradztwem ekonomiczno-finansowym i doradztwem w zarządzaniu.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)