Notowania

pxm
11.07.2011 13:58

DI BRE obniżył rekomendację dla Polimex Mostostal

Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 5 lipca, obniżyli rekomendację dla Polimex Mostostal do trzymaj z akumuluj. Cena docelowa pozostała bez zmian i wynosi 3,41 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitry Kalinovsky/Dreamstime)

Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 5 lipca, obniżyli rekomendację dla Polimex Mostostal do _ trzymaj _ z _ akumuluj _. Cena docelowa pozostała bez zmian i wynosi 3,41 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 3,32 zł za akcje spółki. W poniedziałek o godz. 13:15 za akcje Polimeksu płacono 3,48 zł.

_ - Dostrzegamy ryzyko, że II kwartał nie przyniesie znacznej poprawy wyników. Przyczyny są dwie - nadal słaba rentowność produkcji (trudna sytuacja rynkowa, wysokie ceny stali) oraz duże koszty, ponoszone w związku z przygotowywaniem przez Polimex ofert na budowę nowych bloków energetycznych. Operacyjny cash flow, z uwagi na wydłużające się cykle obrotu kapitału obrotowego, również może być słaby _ - napisano w raporcie.

Analitycy DI BRE liczą na poprawę wyników od III kwartału, ale uważają, że 110 mln zł zysku netto ww 2001 roku może okazać się zbyt ambitnym celem dla spółki.

Tagi: pxm, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz