Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DI BRE zaleca sprzedaż PKN Orlen

0
Podziel się:

DI BRE obniżył rekomendację PKN Orlen do sprzedaj, cena docelowa 41,60 zł

DI BRE zaleca sprzedaż PKN Orlen
(orlen.pl)
bECRcigl

Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 16 marca obniżyli rekomendację PKN Orlen do _ sprzedaj _ z _ redukuj _, podnosząc nieznacznie cenę docelową akcji tej spółki do 41,60 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji PKN Orlen wynosił 50 zł.

_ Od wydania naszej negatywnej rekomendacji kurs Orlenu wzrósł o 7 proc., a tymczasem otoczenie zewnętrzne dla spółki wyraźnie się w tym okresie pogorszyło. Rynek zdaje się ignorować bardzo niekorzystny poziom marż przerobowych, rosnące koszty zużyć własnych oraz zapowiedziane przez zarząd, obciążające wyniki 1H'2011, przestoje remontowe w rafinerii w Płocku. Ten optymizm mogą już jednak schłodzić oczekiwane słabe wyniki wg LIFO w 1Q, w których prawdopodobnie powinien być także widoczny spadek premii lądowej w kontekście rosnącej konkurencji na rynku krajowym _ - napisano w raporcie DI BRE Banku.

bECRcign

_ Wysoki zysk na przeszacowaniu zapasów nie będzie raczej stanowił pocieszenia, tym bardziej, że bez kolejnej transakcji sprzedaży rezerw obowiązkowych będzie on już w pełni obciążał operacyjny cash flow. Zwracamy też uwagę, iż znaczne obniżenie długu netto na koniec 2010 roku poprzez zmiany w kapitale obrotowym nie są do utrzymania w średnim terminie i stanowi przesunięcie kredytów do innej kategorii zobowiązań _ - dodano.

bECRcigO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)