Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dialog stawia na dynamiczny rozwój

0
Podziel się:

Dialog chce mieć do 2010 co najmniej 1 mld zł przychodów i 1 mln klientów.

Telefonia Dialog zakłada, że do 2010 roku będzie miała przynajmniej 1 mld zł przychodów i 1 mln klientów - poinformowali przedstawiciele spółki podczas konferencji prasowej.

"Do grudnia 2009 roku chcielibyśmy mieć i pozyskamy minimum 500.000 nowych klientów, wliczając MVNO oraz ewentualne przejęcia" - powiedział Sławomir Szych, prezes Telefonii Dialog.

Obecnie Dialog ma ponad 450 tys. abonentów telefonicznych i 100 tys. klientów internetu.

W 2005 roku Telefonia Dialog uzyskała 501 mln zł przychodów ze sprzedaży, 160,2 mln zł EBITDA, 136 mln zł straty operacyjnej i 173,445 mln zł straty netto.

Po dwóch kwartałach 2006 roku Telefonia Dialog uzyskała 250,2 mln zł przychodów ze sprzedaży i 81 mln zł zysku EBITDA. Wynik netto w tym okresie wyniósł 31,5 mln zł.

Szych zakłada, że w tym roku przychody i EBITDA będą wyższe niż przed rokiem, a cały 2006 rok spółka zakończy zyskiem netto. "Na drugą połowę roku przewidujemy dalszy przyrost zysku netto, jednak może już nie tak znaczny jak w pierwszym półroczu" - powiedział Szych.

Szych poinformował, że w najbliższym czasie Dialog chce wprowadzać nowe usługi. "Chcemy uruchomić telewizję przez internet w grudniu, będą to na razie testy, od przyszłego roku uruchomimy tę usługę komercyjnie. Będzie to pilotaż usługi potrójnej (triple play), czyli oferowanie łącznie internetu, telefonii stacjonarnej oraz telewizji" - powiedział Szych.

"Prowadzimy zaawansowane rozmowy na temat wirtualnego operatora (MVNO), z przyczyn naturalnych są to rozmowy z Polkomtelem. Bardzo byśmy chcieli, żeby umowa została podpisana w tym roku. Wówczas od przyszłego roku oferowalibyśmy już usługę poczwórną" - dodał.

Dialog zamierza się też rozwijać dzięki przejęciom, na zakupy spółka może przeznaczyć do 200 mln zł. W najbliższym czasie spółka ma kupić sklep internetowy. Dialog zakłada również, że na koniec 2007 roku będzie miał 150 tys. Klientów szerokopasmowego dostępu do internetu DSL.

"Obecnie mamy około 63 tys. klientów DSL. Do końca roku będzie to ponad 80 tys." - powiedział Szych.

ZOBACZ TAKŻE:

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)