Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dialog w przyszłym tygodniu pozyska finansowanie

0
Podziel się

Pozyskane środki mogą być przeznaczone między innymi na akwizycje.

Dialog w przyszłym tygodniu pozyska finansowanie
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bDzvCNhN

Telefonia Dialog, która w 100 proc. należy do KGHM, w przyszłym tygodniu podpisze umowę z bankiem, która ma jej zapewnić finansowania rozwoju na kilka lat, poinformował prezes Arkadiusz Miszuk. Pozyskane środki mogą być przeznaczone m.in. na akwizycje.

_ - W przyszłym tygodniu powinniśmy podpisać umowę. Chodzi o większe kwoty niż pozyskiwaliśmy dotychczas _ - powiedział Miszuk.

Dodał, że umowa zostanie podpisana z jedną instytucją finansową, która zastąpi dotychczasowe konsorcjum banków.

bDzvCNhP

Z wypowiedzi przedstawicieli spółki wynika, że pozyskane środki mogą zostać przeznaczone na inwestycje w infrastrukturę, ale również na przejęcia.

W lutym Telefonia Dialog informowała, że planuje wydać na inwestycje ok. 100 mln zł w 2010 r., poinformował w piątek prezes Arkadiusz Miszuk. Priorytety spółki to usługa IPTV oraz sieć światłowodowa.

Miszuk zapewnił, że inwestycje są realizowane zgodnie z harmonogramem. W ubiegłym roku spółka wydała na inwestycje 63 mln złotych.

Do ważniejszych strategicznie inwestycji spółki należy budowa sieci w dużych miastach, gdzie Dialog pozyskuje klientów biznesowych. Taki program rozpoczęto w Warszawie, wkrótce spółka chce przygotować plan analogicznych inwestycji w Krakowie i aglomeracji śląskiej.

bDzvCNhV

Dialog miał 14,81 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2010 roku wobec 3,40 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 131,14 mln zł wobec 129,41 mln zł rok wcześniej.

bDzvCNiq
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(0)