Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM PKO BP wycenił spółki z sektora wydobywczego

0
Podziel się:

Analitycy sporządzili rekomendacje dla Bogdanki, JSW, NWR.

DM PKO BP wycenił spółki z sektora wydobywczego
(Artem Merzlenko - Fotolia.com)

Analitycy DM PKO BP w raporcie z 26 listopada o sektorze wydobywczym obniżyli cenę docelową Bogdanki do 128 zł z 134 zł i cenę docelową JSW do 20 zł z 40 zł, oraz obniżyli rekomendację dla NWR do _ sprzedaj _ z _ trzymaj _ Analitycy nadal rekomendują _ kupuj _ akcje Bogdanki i _ sprzedaj _ akcje JSW.

Cena docelowa akcji NWR wynosi 0,07 zł. Rekomendacje zostały wydane przy cenie akcji Bogdanki wynoszącej 107 zł, JSW 21,2 zł, a NWR 0,09 zł. Analitycy DM PKO BP oczekują stabilizacji cen węgla energetycznego na świecie z lekką tendencją zwyżkową.

_ - W Polsce cena w 2015 r. pewnie lekko spadnie (obecna wyprzedaż zapasów i ich wysoki poziom), ale już w ciągu roku może nastąpić wzrost ze względu na ewentualną poprawę bilansu KW po sprzedaży kopalni, słaby PLN, ryzyko strajków i nieco wyższe ceny energii. Obecnie cena węgla w Polsce jest równa cenie węgla w ARA _ - napisano w raporcie.

Analitycy szacują, że w 2015 roku zysk netto Bogdanki wzrośnie do 340 mln zł, z 249 mln zł oczekiwanych w 2014 roku.

_ - Wraz ze spadkiem CAPEX od 2H15 pozwoli to na wzrost stopy dywidendy do 9 proc. w 2-3 lata. Dodatkowo 5 proc. wzrostu ceny węgla to 20-25 proc. wzrostu zysku netto. Nowa strategia w marcu naszym zdaniem uwzględni dwie opcje – wzrost wydobycia o 3-4 mln ton dzięki koncesjom na północy lub zmiana spółki w typowo dywidendową _ - napisano w rekomendacji.

DM PKO BP ocenia, że w 2015 roku JSW będzie walczył o zbilansowanie wolnych przepływów, a wysiłek ten niesie ze sobą ryzyka i koszty.

_ - Cięcie kosztów pracy jest niepewne (strajki), a drastyczne ograniczenie CAPEX albo zostanie wkrótce nadrobione, albo spadnie wydobycie. Jeżeli JSW uda się zmniejszyć koszty pracy, CAPEX i wydobyć 17 mln ton to przy bieżących cenach osiągnie swój cel. Nadal jednak JSW potrzebuje znacznie wyższych cen węgla, żeby utrzymać wolumen i budować wartość _ - napisano w rekomendacji.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)