Notowania

pxm
05.06.2012 11:15

DM BDM obniżył cenę docelową Polimeksu do 1,05 złotego

Analitycy DM BDM, w raporcie z 1 czerwca, obniżyli cenę docelową akcji Polimeksu do 1,05 zł z 1,75 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitry Kalinovsky/Dreamstime)

Analitycy DM BDM, w raporcie z 1 czerwca, obniżyli cenę docelową akcji Polimeksu do 1,05 zł z 1,75 zł. Rekomendacja dla spółki została obniżona do _ redukuj _ z _ trzymaj _.

_ Napływ kolejnych negatywnych informacji z otoczenia (m.in. kłopoty Poldimu, DSS, PBG) jak i z samej spółki (mocno ujemny cash flow w I kw.'12, słaba jakość wyników prezentowanych, zbliżające się terminy zapadalności obligacji) przekładają się obecnie na wycenę rynkową Polimexu na poziomie 620 mln zł. Sentyment do spółki nieco poprawił się wraz z informacjami o zdobyciu kontraktu na budowę nowego bloku energetycznego w Kozienicach. Zwracamy jednak uwagę, że kontrakty energetyczne nie rozwiązują problemów spółki z bieżącym portfelem zleceń (duży udział infrastruktury) _ - napisano w raporcie.

_ Spółka wykazuje na razie zaskakujące dobre marże w segmencie dróg i kolei, które naszym zdaniem są nie do utrzymania przy końcowym rozliczaniu kontraktów. Już wyniki 2011 zostały uratowane szeregiem zdarzeń jednorazowych. Zaważy to naszym zdaniem na wynikach spółki na przełomie 2012/2013, a obecny konsensus rynkowy uważamy za zawyżony. Negatywnie na sentyment do spółki mogą także wpływać potencjalne informacje o opóźnianiu się realizacji kontraktu w Opolu (na razie brak PnB; konieczność pozyskania finansowania przez PGE, plany sprzedaży części udziałów w projekcie) _ - dodano. Raport wydano przy kursie 1,19 zł, a we wtorek o godz. 10.26 za akcje spółki płacono 1,01 zł.

Tagi: pxm, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz