Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM BDM rozpoczął rekomendowanie akcji Pragma Faktoring

0
Podziel się:

Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 15 grudnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Pragma Faktoring od zalecenia kupuj i wycenili akcje spółki na 16,50 zł za sztukę.

DM BDM rozpoczął rekomendowanie akcji Pragma Faktoring
(Palko72/Dreamstime.com)
bELgqyyd

Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 15 grudnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Pragma Faktoring od zalecenia _ kupuj _ i wycenili akcje spółki na 16,50 zł za sztukę.

Raport został wydany przy cenie 13,50 zł, a we wtorek ok. godz. 9.20 za jedną akcję spółki płacono 13,95 zł.

_ - Podmioty z obszaru finansów notowane na GPW są, wg nas, ciągle obszarem o podwyższonym ryzyku inwestycyjnym (w przyszłym roku liczymy się z pogorszeniem wyników sektora bankowego o przynajmniej 10-15 proc. r/r). Nasza pozytywna ocena Pragmy Faktoring wynika jednak z podjętych działań restrukturyzujących portfel należności oraz realnej perspektywy poprawy ROE w 2012 do poziomu 14,7 proc. _ - napisali analitycy DM BDM.

bELgqyyf

_ - Podsumowując, liczymy że wyniki za 2012 rok powinny wpłynąć na poprawę klimatu inwestycyjnego wokół spółki i uważamy, że przy dobrej strukturze portfela faktoringu i pożyczek ryzyko dalszych spadków jest już ograniczone. Obecnie bowiem Pragma Faktoring przy cenie 13,5 PLN wyceniana jest na 34,64 mln PLN. Po II kw.'11 nadwyżka aktywów finansowych nad zobowiązaniami oprocentowanymi wynosiła 32,91 mln PLN, a na koniec 2011 powinna wynosić 35,75 mln PLN. Dlatego bazując na naszej wycenie wydajemy zalecenie Kupuj z ceną docelową 16,5 PLN/akcję _ - czytamy w raporcie.

bELgqyyG
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)