Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM BOŚ rekomenduje zakup akcji Radpolu

0
Podziel się:

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 13 lutego, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Grupy Radpol od zalecenia kupuj i wyznaczyli cenę docelową jednej akcji spółki na 11,78 zł.

DM BOŚ rekomenduje zakup akcji Radpolu
(Amorphis/iStockphoto)

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 13 lutego, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Grupy Radpol od zalecenia _ kupuj _ i wyznaczyli cenę docelową jednej akcji spółki na 11,78 zł.

Raport przygotowano przy kursie Radpolu na poziomie 9,45 zł, a w piątek ok. godz. 9.14 za jedną akcję spółki płacono 10,00 zł.

_ Dokonana przez nas wycena, będąca średnią ważoną wycen metodą porównawczą i dochodową, pozwala ustalić docelową cenę jednej akcji Grupy Radpol na poziomie 11,78 PLN. Cena ta jest wyższa o 24,7 proc. od aktualnej ceny giełdowej, w związku z czym wydajemy rekomendację +kupuj+ _ - podali analitycy DM BOŚ w komunikacie.

_ Pomimo że aktualna cena akcji Grupy implikuje wyższe mnożniki rynkowe od innych spółek chemicznych, uważamy, że inwestycja w akcje Grupy Radpol jest uzasadniona ze względu na wysokie rentowności prowadzonej działalności oraz bardzo dobre perspektywy rozwoju firmy _ - dodali.

Zdaniem analityków DM BOŚ spodziewana intensyfikacja inwestycji energetycznych, których szczyt przypadnie na lata 2013-2014, przyczyni się do dynamicznych wzrostów wyników finansowych Radpolu.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)