Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM BZ WBK rekomenduje kupno akcji Sadovaya Group

0
Podziel się:

Analitycy DM BZ WBK rekomendują kupuj dla akcji spółki górniczej działającej na Ukrainie Sadovaya Group, z ceną docelową na poziomie 16,9 zł, wynika z raportu datowanego na 5 grudnia.

DM BZ WBK rekomenduje kupno akcji Sadovaya Group
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Analitycy DM BZ WBK rekomendują _ kupuj _ dla akcji spółki górniczej działającej na Ukrainie Sadovaya Group, z ceną docelową na poziomie 16,9 zł, wynika z raportu datowanego na 5 grudnia.

W dniu wydania rekomendacji za akcję płacono 8 zł. We wtorek ok. godz. 14.40 kurs wynosił 8,68 zł.

_ Sadovaya Group bardzo dobrze radzi sobie z wydobyciem węgla we własnych kopalniach — w październiku wolumeny wzrosły o 78 proc. w skali roku. Dwie nowe, duże ściany wydobywcze wkrótce pozwolą spółce niemal podwoić wydobycie do 75 tys. ton na miesiąc (0,9 mln ton rocznie). Dla porównania, w 2010 r. całkowita produkcja wyniosła 0,28 mln ton. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) przyznał niedawno spółce pożyczkę o wartości 36 mln USD, która wesprze rozwój segmentu odzysku węgla z hałd. Sadovaya planuje teraz uruchomienie nie dwóch, a czterech zakładów przetwarzania odpadów, z których dwa mają być gotowe w 2012 r., a dwa kolejne w 2014 _ - czytamy w raporcie.

Analitycy zwracają uwagę, że czasochłonny proces due diligence znacznie opóźnił jednak pierwotne plany spółki, co negatywnie wpływa na prognozy brokera dla spółki zarówno na 2011, jak i 2012 roku.

_ Dlatego obniżamy prognozowany zysk netto spółki w latach 2011-13 średnio o 23 procent. Jednocześnie uważamy, że pożyczka z EBOiR gwarantuje wyjątkowo wysoką średnioroczną stopę wzrostu (CAGR) zysku EBITDA i zysku netto w latach 2011-14 na poziomie odpowiednio 69 i 72 procent _ - czytamy dalej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)