Notowania

lts
03.12.2008 12:09

DM BZWBK podtrzymał rekomendację dla Lotosu

Analitycy DM BZWBK, mimo że wycenili wartość akcji Lotosu na koniec 2009 roku na 38 zł i wydali rekomendację kupuj, to jednak w krótkim terminie zalecają utrzymanie na papierach spółki krótkich pozycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Analitycy DM BZWBK, mimo że wycenili wartość akcji Lotosu na koniec 2009 roku na 38 zł i wydali rekomendację _ kupuj _, to jednak w krótkim terminie zalecają utrzymanie na papierach spółki krótkich pozycji ze względu na ryzyko skokowego wzrostu zadłużenia.

_ Pomimo, iż nasza wycena metodą DCF wskazuje na wartość godziwą spółki na koniec 2009 r. na poziomie 38 zł, pozwalając nam wydać rekomendację _kupuj", krótkoterminowe ryzyko skokowego wzrostu zadłużenia (1,9 mld zł od początku roku wobec 5,8 mld zł wartości kapitałów własnych na koniec 2007) karze nam utrzymać krótkie pozycje w spółce w krótkim terminie" - napisano w rekomendacji.

_ Ze względu na to, iż wycena oparta na 2008-2010P EV/EBITDA wskazuje na ujemną wartość, jedyna dodatnia wycena wskaźnikowa na bazie P/CE wskazuje na wartość godziwą firmy na poziomie 12,6 zł zalecamy baczny monitoring zadłużenia, a nie obiecującą poprawę kapitału obrotowego w 2009 _ - dodano.

Analitycy dodają, że obecnie nie są w stanie właściwie wycenić Lotosu przy tak dużym zadłużeniu.

W rekomendacji napisano, że jedyną krótkoterminową nadzieją dla spółki, mimo iż o niepieniężnym charakterze, jest nagły zwrot USD wobec złotego, oraz obcięcie wydatków inwestycyjnych niezwiązanych z rozbudową rafinerii w 2009 roku.

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ ) 
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: lts, bzw, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz