Notowania

polnord
16.08.2011 11:35

DM IDM SA obniżył cenę docelową akcji Polnordu

Analitycy DM IDM SA, w raporcie z 7 sierpnia, obniżyli cenę docelową akcji Polnordu do 43 zł z 50,68 zł wcześniej, podtrzymując dla nich rekomendację kupuj.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Analitycy DM IDM SA, w raporcie z 7 sierpnia, obniżyli cenę docelową akcji Polnordu do 43 zł z 50,68 zł wcześniej, podtrzymując dla nich rekomendację _ kupuj _. *

W dniu wydania raportu kurs akcji Polnordu wynosił 18,40 zł. Analitycy DM IDM SA oceniają, że w obecnych trudnych warunkach rynkowych dla branży deweloperskiej, jedynie akcje Polnordu wydają się atrakcyjne.

Uważają tak m.in. dlatego, że kurs spółki spadł do najniższego poziomu od trzech lat, spółka notowana jest ze znaczącym dyskontem w stosunku do konkurencji bazując na wskaźniku P/BV, Polnord osiąga satysfakcjonujące wyniki sprzedaży, a w 2011 roku jego przepływy operacyjne netto powinny być bardzo mocne.

DM IDM SA spodziewa się również dobrych wyników spółki za drugi kwartał tego roku. Analitycy prognozują, że w 2011 roku zysk netto Polnordu sięgnie 96 mln zł, a zysk netto skorygowany wyniesie w tym roku 37,2 mln zł. W 2012 roku raportowany zysk netto spółki powinien wynieść 161 mln zł, a skorygowany 71,4 mln zł.

Tagi: polnord, pnd, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz