Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM mBanku obniża rekomendację Bogdanki

0
Podziel się:

Raport został wydany przy cenie 126,1 zł. Dziś ok. godz. 15.45 wynosił on 122,9 zł.

DM mBanku obniża rekomendację Bogdanki
(Bogdanka S.A.)

Analitycy DM mBanku, w raporcie z 7 kwietnia, obniżyli rekomendację Bogdanki do _ akumuluj _ z _ kupuj _. Jednocześnie obniżona została cena docelowa akcji spółki do 136,9 zł ze 145,5 zł.

Raport został wydany przy cenie 126,1 zł. W piątek ok. godz. 15.45 wynosił on 122,9 zł.

_ W 2013 roku zarząd ostrzegał o obniżkach cen węgla rzędu 5 proc. Mimo to spółce udało się utrzymać średni przychód na tonę na poziomie sprzed roku. W ocenie zarządu rok 2014 będzie dla sektora "bardzo trudny". Naszym zdaniem, inwestorzy opierając się na doświadczeniach z roku 2013 optymistycznie zakładają, że zarząd ponownie jest zbyt konserwatywny. Na przestrzeni ostatnich miesięcy sytuacja na rynku węgla uległa jednak dalszemu pogorszeniu _ - napisali analitycy DM mBanku.

_ Dzięki rosnącemu wolumenowi produkcji spółka poprawi wyniki rdr, ale przez większy spadek cen - mniej niż oczekiwaliśmy. Obniżamy tegoroczną prognozę zysku netto (-5,7 proc.) i cenę docelową z 145,5 zł do 136,9 zł. Zalecamy akumulowanie akcji (dotychczas "kupuj") na słabszym zachowaniu kursu akcji w najbliższych miesiącach _ - dodali.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)