Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tim
26.01.2009 15:06

DM PKO BP obniżył cenę docelową akcji TIM-u

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 20 stycznia, obniżyli cenę docelową akcji TIM-u do 5,5 zł, z 7 zł poprzednio.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 20 stycznia, obniżyli cenę docelową akcji TIM-u do 5,5 zł, z 7 zł poprzednio.

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji 6,75 zł. W poniedziałek o godz. 14.50 za akcje spółki płacono 6,1 zł.

_ W porównaniu do naszego poprzedniego raportu obniżyliśmy prognozy wyników finansowych. Sytuacja na rynku kształtuje się gorzej, niż się wówczas spodziewaliśmy. Ponadto w krótkim terminie oczekujemy serii negatywnych informacji ze spółki (m.in. niezrealizowanie prognoz finansowych, słabe wyniki w I oraz II kwartale). Dlatego, choć zdajemy sobie sprawę, że w dłuższym horyzoncie inwestycja w akcje TIM-u jest atrakcyjna, spodziewamy się dalszego spadku kursu akcji spółki _ - napisano w raporcie.

Analitycy spodziewają się dalszego pogorszenia wyników TIM-u ze względu na drastyczne ograniczenie popytu na towary elektroinstalacyjne i rosnącą konkurencję między hurtowniami. W ich ocenie w czwartym kw. 2008 r. przychody TIM-u, obniżyły się o ponad 20 proc. r/r, marża brutto na sprzedaży spadła do ok. 19 proc., z 20-22 proc. notowanych w pierwszych trzech kwartałach 2008 r.

_ Choć spółka uruchomiła już procesy dostosowawcze (ograniczenie kosztów pracowniczych, zmniejszenie stanu zapasów, restrykcyjna polityka regulowania należności), to naszym zdaniem pierwsze pozytywne efekty tych zmian pojawią się dopiero w roku 2009 _- napisano w raporcie.

Według prognozy DM PKO BP, w 2009 r. TIM osiągnie 369,75 mln zł przychodów, 12,72 mln zł EBIT oraz 10,08 mln zł zysku netto.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: tim, rekomendacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz