Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM Profit 4U nie będzie prowadził działalności brokerskiej

0
Podziel się:

Dom Maklerski Profit 4U SA od czwartku, 18 kwietnia, nie będzie prowadził działalności brokerskiej

- poinformował w środę PAP Olgierd Chodyniecki, dyrektor finansowy domu maklerskiego.

'Od czwartku nie możemy prowadzić żadnych rachunków, przeprowadzać żadnych transakcji kupna, czy sprzedaży papierów wartościowych na rzecz klientów' - powiedział Chodyniecki.

Dodał, że dom maklerski postanowił ograniczyć swoją działalność ze względu na ponoszone znaczne koszty stałe.

Na wniosek domu maklerskiego Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odebrała firmie pod koniec marca licencję maklerską.

Chodyniecki powiedział, że rachunki klientów są już od jakiegoś czasu przenoszone do innych biur maklerskich, a klienci mają w tym wolny wybór.

'Rekomendujemy przenoszenie rachunków do Domu Maklerskiego BZ WBK, gdyż wówczas klienci nie ponoszą żadnych opłat' - powiedział dyrektor finansowy.

DM Profit4U będzie nadal prowadził działalność, ale w okrojonej formie.

'Nadal będziemy prowadzić m.in doradztwo, zarządzanie, czyli wszystkie te czynności, które może prowadzić dom maklerski bez uzyskania odpowiednich zgód KPWiG' - powiedział Chodyniecki.

Syndyk masy upadłościowej Banku Staropolskiego SA w Poznaniu ogłosił w poniedziałek przetarg nieograniczony na sprzedaż DM Profit 4U. 'Czekamy na nowego właściciela, wykonując czynności, które pozostały w okrojonej formie. Od niego będzie zależało to, jaką działalność będziemy prowadzić w przyszłości' - powiedział Chodyniecki.

Sąd Okręgowy w Poznaniu ogłosił upadłość Banku Staropolskiego 11 lutego 2000 r., niespełna miesiąc po zawieszeniu jego działalności przez Komisję Nadzoru Bankowego.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)