Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Drozapol nie wyklucza fuzji lub wejścia inwestora branżowego

0
Podziel się

Rada Nadzorcza Drozapolu-Profil pozytywnie zaopiniowała strategię spółki na lata 2010-12, zakładającą m.in. zwiększenie udziału produkcji i usług.

Drozapol nie wyklucza fuzji lub wejścia inwestora branżowego
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhSrfwB

Rada Nadzorcza Drozapolu-Profil pozytywnie zaopiniowała strategię spółki na lata 2010-12, zakładającą m.in. zwiększenie udziału produkcji i usług. Spółka nie wyklucza wprowadzenia inwestora branżowego czy fuzji z inna firmą.

_ - Zgodnie z zapisaną w strategii wizją spółki, podstawowym kierunkiem działalności DROZAPOL-PROFIL pozostanie dystrybucja stali, przy jednoczesnym zwiększeniu udziału produkcji i usług. Jednocześnie zarząd DROZAPOL-PROFIL nie wyklucza wprowadzenia do spółki inwestora branżowego, fuzji z innym podmiotem lub grupą kapitałową _ - napisano w komunikacie firmy.

Spółka nie ujawnia szczegółów strategii, ale informuje, że zakłada ona m.in. rozwój poprzez nowatorskie rozwiązania w zakresie handlu wyrobami hutniczymi, wzrost liczby placówek i przedstawicieli handlowych, otwarcie jednego nowego magazynu, wzrost udziału eksportu.

bEhSrfwD

Drozapol podał, że spółka chce zwiększyć udział w przychodach sektora produkcji blach i taśm z usługami serwisowymi, zbrojeń budowlanych wraz z montażem, profili i konstrukcji stalowych oraz poprawić efektywność produkcji. Planuje zoptymalizować produkcję pod względem kosztowym, zwiększyć aktywność w branży budowlanej i energetycznej.

Spółka zamierza rozpocząć działania komercyjne o charakterze inwestycyjno-deweloperskim na części posiadanego majątku (głównie w Bydgoszczy i Ostrowcu Świętokrzyskim), planuje też produkcję akcesoriów drogowych i autostradowych.

_ - W okresie obowiązywania strategii celem zarządu jest utrzymanie przez Drozapol-Profil statusu spółki giełdowej, z ewentualną nową emisją akcji oraz utrzymanie i doskonalenie istniejącego Systemu Zarządzania Jakością ISO _ - podał Drozapol w komunikacie.

bEhSrfwJ
bEhSrfxe
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)