Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Duże zainteresowanie emisją Betacomu

0
Podziel się:

Spółka Betacom SA obserwuje duże zainteresowanie wśród inwestorów swoją publiczną ofertą do 450 tys. akcji serii E, z której spółka zamierza pozyskać kilkanaście milionów złotych - poinformował prezes Betacom Mirosław Załęski.

Spółka Betacom SA obserwuje duże zainteresowanie wśród inwestorów swoją publiczną ofertą do 450 tys. akcji serii E, z której spółka zamierza pozyskać kilkanaście milionów złotych - poinformował w piątek prezes Betacom Mirosław Załęski.

"Widzę duże zainteresowanie naszą emisją ze strony inwestorów instytucjonalnych oraz indywidualnych" - powiedział Załęski podczas spotkania z dziennikarzami.

Betacom zajmujący się doradztwem, projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań informatycznych oraz integracją systemów komputerowych planuje debiut na warszawskiej giełdzie w pierwszym kwartale tego roku.

Prezes zaznaczył, że intencją spółki jest, aby na giełdzie notowane były od razu akcje, ale będzie to zależało od szybkości zarejestrowania nowej emisji przez sąd. Jeśli będzie się to opóźniać, to najpierw wprowadzone zostaną Prawa do Akcji (PDA).

Spółka planuje pozyskać z emisji akcji serii E kilkanaście mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone głównie na rozwój produktów (ok. 5,5 mln zł) oraz akwizycje innych podmiotów (3-6 mln zł).

Załęski pytany o stan zaawansowania rozmów w sprawie przejęć innych firm powiedział, że są one na wstępnym, niewiążącym etapie. Akwizycji można się spodziewać nie wcześniej jak za pół roku. Betacom interesują niewielkie firmy wytwarzające produkty komplementarne dla jego oferty.

Publiczna subskrypcja do 450 tys. akcji serii E, które będą sprzedawane w dwóch transzach, potrwa od 2 lutego do 11 lutego. Zapisy w transzy otwartej będą przyjmowane od 2 do 5 lutego, natomiast w transzy zamkniętej od 9 do 11 lutego.

Cena emisyjna akcji serii E zostanie ustalona na podstawie księgi popytu. W piątek po godz. 16.00 zostanie opublikowany przedział cenowy akcji serii E.

Oprócz emisji akcji serii E, Betacom zamierza wyemitować od 60 tys. do 100 tys. akcji serii F oraz 70 tys. akcji serii G. Akcje serii F po 5 zł za akcję zostaną zaoferowane dotychczasowym akcjonariuszom i wskazanemu przez nich członkowi zarządu. Akcje serii G zostaną przyznane w ramach programu menedżerskiego.

Obecnie kapitał zakładowy Betacomu wynosi 1,4 mln zł. Akcjonariuszami Betacomu są: Advanced Technologies Investors (ATI) - 30 proc., Robert Frąchowicz 18,69 proc., Jarosław Gutkiewicz 17,50 proc, Mirosław Załęski 15,56 proc., Janusz Smoczyński 10 proc.

W prospekcie emisyjnym dotychczasowi akcjonariusze spółki, poza ATI, zadeklarowali, że w ciągu roku nie sprzedadzą więcej niż 10 proc. posiadanych akcji.

Według prognozy w roku obrachunkowym 2004 spółka chce osiągnąć 2,88 mln zł zysku netto i 73,8 mln zł przychodów. W roku obrachunkowym 2003, który zakończył się w III kwartale, spółka miała 53,74 mln zł przychodów i 1,85 mln zł zysku netto.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)