Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Duży popyt na akcje AmRestu

0
Podziel się:

Popyt na akcje AmRestu w transzy instytucjonalnej był kilka razy większy niż liczba oferowanych akcji, a zapisy w transzy indywidualnej zakończyły się nadsubskrypcją. Spółka zdecydowała o zmniejszeniu liczby oferowanych akcji do 8,1 mln z 8,618 mln.

"Zarząd ocenił, że przy maksymalnej wielkości nowej emisji oraz przy uwzględnieniu środków generowanych przez spółkę i pozyskanego finansowania dłużnego, skutkowałoby to zgromadzeniem większej ilości środków niż wynosi zapotrzebowanie na finansowanie zewnętrzne na najbliższą przyszłość" - napisał AmRest w komunikacie.

"Dlatego zgodnie z dokonaną wczoraj wstępną alokacją akcji oferowanych w transzy instytucjonalnej oraz zawartym aneksem do umowy o subemisję inwestycyjną liczba oferowanych akcji nowej emisji zostanie zredukowana z 3,8 mln do 3,5 mln, co jednocześnie pozwoli zarówno inwestorowi strategicznemu jak i inwestorom nabywającym akcje w publicznej ofercie na zachowanie możliwie największego udziału w kapitale zakładowym" - dodano.

Zarząd AmRestu poinformował, że podczas budowania księgi popytu deklarowany popyt w transzy instytucjonalnej kilkukrotnie przekroczył liczbę oferowanych akcji, a w transzy detalicznej wystąpiła nadsubskrypcja.

Po zmniejszeniu liczby akcji nowej emisji w ramach oferty publicznej spółka oferuje 3,5 mln akcji nowej emisji (wcześniej liczba akcji wynosiła 3,8 mln ) oraz 4,6 mln istniejących akcji (wcześniej 4.818.000 akcji).

Z tego na transzę instytucjonalną przypada 6.342.000 (wcześniej 7 mln akcji) a na transzę detaliczną 1.518.000 akcji (było 1.618.000)

Cena emisyjna akcji AmRestu, który prowadzi w Polsce i w Czechach sieć restauracji Pizza Hut i KFC, została ustalona na 24 zł, czyli w środku przedziału cenowego 21-28 zł.

Zapisy w transzy instytucjonalnej potrwają od 21 do 22 kwietnia.

AmRest planuje zadebiutować na GPW na przełomie kwietnia i maja.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)