Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dywidenda z JSW może być większa. To zależy od...

Wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz nie wykluczył, że dywidenda z Jastrzębskiej Spółki Węglowej może być wyższa niż zakładane 30 procent zysku netto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz ocenił, że Kompania Węglowa nie powinna wypłacać dywidendy za 2012 rok. Nie wykluczył natomiast, że dywidenda z Jastrzębskiej Spółki Węglowej może być wyższa niż zakładane 30 procent zysku netto.

- _ Środki wypracowane przez Kompanię będziemy chcieli jednak przeznaczyć na modernizację, na restrukturyzację. Myślę, że ze strony rządu będzie tu zrozumienie i tak jak w ubiegłym roku nie będzie dywidendy _ - powiedział wiceminister w Katowicach.

Nie wykluczył, że w JSW dywidenda może być wyższa niż 30 proc. skonsolidowanego zysku netto, jeżeli takie będą potrzeby budżetu państwa. Zależy to także od tego, ile ostatecznie wyniesie zysk spółki, na której wynik rzutują m.in. spadające ceny węgla koksowego.

- _ Musimy pamiętać, że JSW to spółka, gdzie znaczącym udziałowcem jest Skarb Państwa. Jeżeli budżet państwa będzie w potrzebie, to być może ta dywidenda będzie większa, bo wiemy, że zyski spółki będą o wiele mniejsze _ - powiedział Tomczykiewicz.

Zarząd JSW deklarował w prospekcie emisyjnym, że po debiucie na warszawskiej GPW jego intencją będzie rekomendowanie walnemu zgromadzeniu wypłat dywidend na poziomie co najmniej 30 proc. skonsolidowanego zysku netto za dany rok obrotowy. Prezes spółki mówił niedawno, że firma nie zmienia polityki dywidendy._ _

_ - Na koniec o wysokości dywidendy decydują właściciele. Jak będzie - zobaczymy. Zależy to m.in. od realizacji tegorocznego budżetu państwa, jaki ostatecznie kształt będzie miał budżet oraz jak głębokie będzie spowolnienie w Europie; a w związku z tym jakie będą potrzeby jednego z właścicieli spółki, czyli Skarbu Państwa _ - dodał wiceminister.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach

Tagi: dywidendy spółek giełdowych, jastrzębska spółka weglowa, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz