Notowania

krb
29.03.2012 17:50

EBOR obejmie akcje BZWBK

Bank Zachodni WBK, w celu wsparcia połączenia z Kredyt Bankiem, zawarł z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) umowę inwestycyjną przewidującą objęcie przez EBOR 1,56 mln akcji BZ WBK, po 212,60 zł za sztukę, za łączną kwotę 332 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BZWBK)

Bank Zachodni WBK, w celu wsparcia połączenia z Kredyt Bankiem, zawarł z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju umowę inwestycyjną przewidującą objęcie przez EBOR 1,56 mln akcji BZ WBK, po 212,60 zł za sztukę, za łączną kwotę 332 mln złotych.

_ Zgodnie z umową, EBOR obejmie 1.561.618 akcji BZ WBK w ramach oferty prywatnej, z wyłączeniem – w interesie BZ WBK - prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna akcji wynosi 212,60 zł, co stanowi cenę referencyjną akcji BZ WBK w wysokości 226,40 zł ustaloną w umowie inwestycyjnej zawartej pomiędzy Banco Santander SA i KBC Bank NV, bez prawa do dywidendy oraz pomniejszoną o dyskonto przyjmowane zwyczajowo w podobnych transakcjach subskrypcji prywatnych _ - czytamy w komunikacie.

Bank podał, że po zakończeniu planowanego połączenia, EBOR będzie posiadał mniejszościowy udział w BZWBK.

„Zrealizowanie powyższej inwestycji uwarunkowane jest zezwoleniem Komisji Nadzoru Finansowego na stosowną zmianę Statutu BZ WBK w zakresie podwyższenia kapitału oraz podjęciem odpowiedniej uchwały przez Walne Zgromadzenie BZ WBK" – czytamy dalej.

W lutym KBC Bank NV oraz Banco Santander podpisały umowę inwestycyjną z zamiarem połączenia Kredyt Banku i BZ WBK.

Po planowanym połączeniu, Santander obejmie około 76,5 procent akcji połączonego banku, a KBC około 16,4 procent. Pozostali inwestorzy mniejszościowi uzyskają około 7,1 procent akcji. Banco Santander zobowiązał się pomóc KBC w obniżeniu udziału KBC w połączonym banku poniżej 10 procent bezpośrednio po połączeniu. Ponadto, zamiarem KBC jest zbycie pozostałych akcji, z myślą o maksymalizacji ich wartości.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: krb, bzw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz