Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

EBOR obejmie nową emisję akcji Asseco SEE

0
Podziel się

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zainwestuje w spółkę łącznie 22 mln euro.

EBOR obejmie nową emisję akcji Asseco SEE
(PAP/EPA)
bEjcHJOZ

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju obejmie wszystkie akcje nowej emisji spółki informatycznej Asseco South Eastern Europe za 15 mln euro, udzieli spółce także 7 mln euro 6-letniego kredytu (który może być zaciągnięty w ciągu 2,5 roku).

Wszystkie te środki zostaną przeznaczone na konsolidację branży IT w regionie Europy Południowo-Wschodniej.

_ Decyzje podjął Komitet Inwestycyjny EBOR. Zarząd tej instytucji powinien ja zatwierdzić 30 czerwca _ - powiedział prezes ASEE Piotr Jeleński podczas konferencji prasowej. Nie chciał sprecyzować, jaki pakiet akcji ASEE obejmie EBOR, ale powiedział, że ma być on zbliżony do poziomu 10 proc.

bEjcHJPb

_ - Niezależnie od tej emisji możemy wyjść na rynek z dodatkową emisją dla inwestorów kwalifikowanych _ - powiedział też Jeleński. Według niego, ta oferta - na pewno nie większa od oferty dla EBOR-u - może zostać zrealizowana najpóźniej do 15 lipca, ponieważ potem rozpocznie się _ martwy sezon na rynku _.

Jeśli spółka przeprowadzi emisję w tym terminie, to jej akcje mogą zadebiutować na GPW jeszcze w lipcu. _ Naszą intencją nadal jest upublicznienienie spółki _ - podkreślił prezes.

W połowie maja prezes Jeleński nie wykluczał, iż spółka może zadebiutować na GPW nawet bez poprzedniego przeprowadzenia oferty prywatnej lub publicznej. Jak tłumaczył, ASEE osiągnie kryterium rozwodnienia dzięki przeprowadzeniu operacji wymiany swoich akcji w zamian za udziały mniejszościowe swoich spółek zależnych. Dzięki temu będzie miała 100% udziałów w tych spółkach. Obecnie ASEE czeka na zatwierdzenie tych operacji przez polski sąd.

Jeleński zapowiadał wówczas, że decyzja w sprawie udziału w ofercie dużej instytucji finansowej może zapaść jeszcze w maju lub w czerwcu.

bEjcHJPC
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)