Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Elektrim chce 10 proc. redukcji swojego długu

0
Podziel się:

Wstępne propozycje układowe Elektrimu zakładają redukcję zadłużenia o 10 proc.

Wstępne propozycje układowe Elektrimu zakładają redukcję zadłużenia o 10 proc. - poinformowało źródło rynkowe.

"Propozycje układowe zostały złożone do sądu. Zakładają redukcję długu o 10 proc. i rozłożenie jego spłaty w czasie" - powiedział rozmówca PAP.

Elektrim poinformował w piątek rano, że pełnomocnik Elektrimu w postępowaniu toczącym się przed sądem rejonowym w Warszawie wniósł o ogłoszenie upadłości spółki z możliwością zawarcia układu.

Rozprawa w sprawie upadłości Elektrimu, na wniosek obligatariuszy, ma się odbyć 4 października.

Komitet Obligatariuszy Elektrimu poinformował tymczasem, że w ocenie obligatariuszy najlepszym rozwiązaniem byłaby upadłość likwidacyjna Elektrimu.

"Obligatariusze uważają, że właściwym rozwiązaniem jest ogłoszenie przez sąd upadłości likwidacyjnej Elektrim. Przemawiają za tym liczne fakty i okoliczności. Między innymi to, że od ponad półtora roku spółka nie spłaca wymagalnych obligacji, zaś od ponad dwóch i pół roku odsetek od obligacji" - napisano w komunikacie.

"Ponadto należy wziąć pod uwagę zachowanie takie jak wyprowadzenie z grupy kapitałowej Elektrimu istotnych składników jej majątku, czyli udziałów w ZE PAK i, najprawdopodobniej, majątku ze spółki Port Praski; próbowano też wyprowadzić udziały w PTC" - dodano.

Informacja o złożeniu wniosku o upadłość z możliwością zawarcia układu spowodowała gwałtowną przecenę akcji Elektrimu.

Elektrim od dłuższego czasu próbuje znaleźć środki na spłatę sięgającego ponad 500 mln euro zadłużenia wobec obligatariuszy. Sposobem na pozyskanie pieniędzy miała być sprzedaż należących do Elektrimu udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

W lutym 2005 roku Deutsche Telekom poinformował o wykonaniu opcji kupna należących do Elektrimu udziałów w PTC, po tym jak Elektrim nie zdążył w wyznaczonym przez wiedeński sąd arbitrażowy terminie przejąć udziałów w PTC będących wówczas w posiadaniu Elektrimu Telekomunikacja, wspólnej spółki Elektrimu i francuskiego Vivendi.

W czerwcu 2006 roku wiedeński sąd arbitrażowy uznał zaś, że Deutsche Telekom w sposób ważny wykonał wobec Elektrimu opcję kupna udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej. W efekcie wykonania opcji kupna Deutsche Telekom stał się posiadaczem 97 proc. udziałów w PTC.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)