Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Elektrim może nie objąć akcji nowej emisji Rafako

0
Podziel się:

Elektrim w piśmie przesłanym do powiernika obligacji poinformował, że nie jest w stanie objąć akcji nowej emisji Rafako.

Elektrim w piśmie przesłanym do powiernika obligacji poinformował, że nie jest w stanie objąć akcji nowej emisji Rafako - poinformował Komitet Obligatariuszy Elektrimu.

"W piśmie przesłanym przez Elektrim do Powiernika Obligacji, spółka twierdzi, iż nie jest w stanie wypełnić swoich zobowiązań polegających na objęciu akcji, ponieważ nie posiada środków finansowych na taką transakcję, ze względu na fakt, iż na jego aktywach ustanowione zostało zabezpieczenie na rzecz obligatariuszy" - podano.

Akcjonariusze Fabryki Kotłów Rafako zdecydowali 23 stycznia o emisji do 52,2 mln akcji serii I z prawem poboru. Według obligatariuszy Elektrim, jako główny akcjonariusz Rafako, głosował za takim podwyższeniem. Według nich koszt objęcia akcji będzie wynosił około 13 milionów euro.

Obligatariusze Elektrimu korzystają z praw do zastawu rejestrowego ustanowionego na 49,9 proc. akcji Rafako.

Obligatariusze podali, że zgodnie z warunkami umowy zastawu, Elektrim jest zobowiązany do objęcia wszystkich nowo emitowanych akcji Rafako w zakresie posiadanych uprawnień. Ponadto istnieje wymóg, aby Elektrim ustanowił zastaw na rzecz Citibank (pełniącego rolę powiernika do spraw zabezpieczeń) na wszystkich takich nowych akcjach na warunkach takich samych, jak warunki określone w umowie zastawu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)