Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Elektrim powróci na GPW?

0
Podziel się:

Akcjinariusze Elektrimu upoważnili zarząd do ponownego wprowadzenia spółki na GPW w ciągu 6 miesięcy od zakończenia postępowania upadłościowego

Elektrim powróci na GPW?
(PAP / EPA)

Akcjonariusze Elektrimu podjęli na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy we wtorek uchwałę upoważniającą zarząd do ponownego wprowadzenia Elektrimu na giełdę w ciągu 6 miesięcy od zakończenia postępowania upadłościowego. To jeden z warunków zgody zarządu GPW na wycofanie akcji Elektrimu z obrotu giełdowego.

"Nikt z członków Zarządu Elektrim nie pojawił się na zwołanym przez siebie wtorkowym NWZA. Na pytania uczestników odpowiadał pełnomocnik firmy. Jednak nie udzielił praktycznie żadnej odpowiedzi w kwestiach merytorycznych, np. wezwanie do wykup akcji spółki przez PAI Media lub wycena Elektrim" - poinformował rzecznik Komitetu Obligatariuszy Elektrimu Mirosław Obarski.

"Jeśli tak jest teraz, to co będzie, kiedy Elektrim zostanie wycofany z giełdy?" - zapytał Obarski.

W swoim oświadczeniu obligatariusze podkreślają, że nieobecność zarządu Elektrim S.A. na zwołanym przez siebie NWZA potwierdza jego biznesową niewiarygodność i skalę niechęci do udzielania odpowiedzi na liczne i trudne pytania, które postawiono podczas NWZA.

"Nie wykluczamy podjęcia działań prawnych w stosunku do Zarządu Elektrim S.A., obecnie analizujemy sytuację" - powiedział Obarski agencji ISB.

Na NWZA przyjęto uchwałę upoważniającą zarząd do ponownego wprowadzenia Elektrimu na giełdę w ciągu 6 miesięcy od zakończenia postępowania upadłościowego. Była to jedyna uchwała głosowana tego dnia.

Podjecie tej uchwały była jednym z warunków postawionych Eletrimowi przez zarząd GPW. Od jego realizacji zależy zgoda na wycofanie spółki z obrotu giełdowego. Zgoda na wykluczenie została uzależniona również od tego czy firma ogłosi wezwanie na swoje akcje i czy będzie rzetelnie informować o przebiegu postępowania upadłościowego.

Narastająco w I-III kw. 2007 roku spółka miała 25,95 mln zł straty wobec 109,67 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 8,04 mln zł wobec 10,01 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)